Поки одні воюють – інші імітують?

Більше трьох років триває неоголошена війна в Україні. З 2014-го року російський агресор топче нашу землю на Донбасі та в Криму. Кращі сини та доньки стоять на захисті нашої Батьківщини і не дають розколоти країну на шматки. Військові Збройних Сил України своєю щоденною ратною працею оберігають мирне життя цивільного населення, забезпечуючи нашим співгромадянам можливість жити і працювати у звичному порядку…

У притаманному їм звичному порядку, – так наче й немає ніякої війни, – продовжують працювати і деякі правоохоронні структури – виконуючи свої обов’язки у звичний їм спосіб, вироблений за довгі роки їх функціонування. І деколи мені здається, що цей «порядок» і цей «спосіб» виконувати свою роботу не зможуть змінити ні революції, ні реформи, ні навіть ворог на порозі нашої спільної домівки, України.

Про що йде мова, стане зрозуміло з наступної розповіді. Відразу потрібно попередити читача, що ця розповідь буде суб’єктивною та упередженою, адже мова йде про нашого товариша по службі, якого ми добре знаємо і який свої військові та людські якості неодноразово підтвердив як під час військових буднів, так і в умовах виконання бойових завдань.

16 травня цього року військовою прокуратурою Івано-Франківського гарнізону за матеріалами та спільно з оперативними співробітниками Управління захисту економіки в Івано-Франківській області (перейменоване Управління боротьби з економічними злочинами бувшої міліції) було задокументовано факт нібито  вимагання та одержання хабара офіцером однієї з військових частин Прикарпаття. Про це писала у новинах і ваша газета.

У інформації, яку гучно оприлюднили прес-служба військової прокуратури Західного регіону України та Управління захисту економіки в Івано-Франківській області, йдеться про 10-ту гірсько-штурмову бригаду. А згаданий у ній офіцер – підполковник Геннадій Мирохін, командир одного з батальйонів бригади.

Грошові кошти в розмірі 10 тис. грн., за свідченням учасника події (який каже, що то він і «давав» хабар), призначалися за видачу йому відношення, потрібного для укладення з ним контракту та подальшого скерування для проходження служби у підрозділі бригади, який в майбутньому мав бути направлений у зону АТО.

Вказану суму було «виявлено та вилучено» правоохоронцями під час проведення обшуку підполковника Геннадія Мирохіна, який вийшов з піцерії у Делятині. Мирохіна тут же затримали, а його водія – військовослужбовця Сергія Шмигленка, який припускає, що гроші могли підкинути, – побили працівники поліції.

Далі підполковнику оголосили підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання хабара, поєднане з його вимаганням), та застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Подумайте лише, хтось платить, щоб його відправили воювати! А той, хто «вимагає» гроші з отакого патріота, приїздить за хабаром не сам, а разом з водієм! І отримує його… в піцерії посеред міста!

На сьогодні апеляційний суд Івано-Франківської області залишив без змін рішення Івано-Франківського міського суду щодо тримання під вартою Геннадія Мирохіна. Щоправда, протягом часу утримання підполковника в СІЗО звинувачення, – якось так тихенько, – змінили на інше. Тепер командирові батальйону інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 368 КК України (одержання хабара, але без попереднього вимагання). Вимагання, як виявилося, не було. Свідок відмовився від частини своїх свідчень: каже, підполковник хабара не вимагав. Цілком може статися, що через місяць часу і це звинувачення змінять – може і хабара не було? Залишиться лише звинувачення у відвідуванні кафе в службовий час… Але це вже, здається, не проблема Управління захисту економіки Івано-Франківської обласної поліції?

А тим часом затриманий військовослужбовець відмовляється підписувати будь-які угоди, які йому пропонують правоохоронці (у яких доказова база «розсипалася»), твердо наполягаючи на своєму. Ніякого хабара не вимагав і не брав, мічені гроші йому засунув у кишеню під виглядом документів підісланий працівниками УЗЕ «свідок».

Негативні речі та негідні люди у лавах ЗСУ, на жаль, ще зустрічаються. Але патріотів і захисників Батьківщини, які з честю виконують бойові завдання по збереженню цілісності та незалежності нашої держави, не слід робити заручниками у кар’єрних іграх окремих правоохоронних структур. Особисто я впевнений, що військового врешті-решт виправдають і випустять – а от чи відповість хтось за це свавілля?

Залишаємо читачам самостійно зробити висновки з усього вище написаного. Зрештою, люди у нас не дурні.

Микола ДОБРИЙРАНОК

Super User

Fusce adipiscing viverra auctor. Integer lacinia blandit est, vitae dapibus justo facilisis consectetur. Praesent lacinia, ante sed tempus convallis.accumsan magna, nec sagittis odio augue id velit.

Website: themewing.com/
Login to post comments