Print this page

Російська провокація з громадянством. Які ризики для України?

Rate this item
(0 votes)

Держдума РФ прийняла закон, який дозволяє українцям отримати російське громадянство. «Еге, – скажуть наші місцеві «сепаратори», – не все так просто. Адже СБУ не дрімає!» Не переживайте, любителі московських попів, москалі оголосили таку собі «програму захисту» ваших ватних організмів – паспорти з курчам-мутантом на обкладинці тепер даватимуть зрадникам  без довідки про відмову від власного громадянства.

Офіційна мотивація рішення проста – заступник міністра зовнішніх стосунків РФ заявив, що 600 тис. громадян України слізно чекають на право називатись росіянами, а Україна затримує позбавлення їх громадянства. І навіть наводять шокуючі факти – 5,5 тис. колишніх громадян Таджикистану та лише 55 українців стали громадянами РФ з 2014 року. Біда! Бо мешканців Криму, я так розумію, ніхто не врахував. Невже і севастопольські пенсіонери – це «недогромадяни» для РФ?

Та менше з тим, бо відтепер довідки від України про зраду не треба. Достатньо три рази сказати «я не українець» і написати заяву про відмову від України, просто перебуваючи на території РФ. І на тобі російський паспорт.

Жалкувати про зрадників не будемо. Але проблема не лише у тому, щоб позбутись антиукраїнського елементу в Україні. Проблема глибше.

Перше. Україна не матиме інформації про те, скільки її громадян самовільно позбавили себе громадянства. У результаті – усілякі там жителі «динири» і «линири» матимуть російські паспорти, але будуть вважатись громадянами України і далі отримуватимуть наші пенсії.

Друге. Враховуючи фактор перебування наших придурків-заробітчан у Росії та «демократичні методи переконання» її «правоохоронців», частину з них просто примусять вступити до російського громадянства. Тобто у реальності – це поступове проникнення «громадян» Росії в Україну.

Третє. Відсутність потреби оформляти відмову від українського громадянства дозволить Росії роздавати свої паспорти у східних областях. Вони контролюються Україною, але потенційно небезпечні з точки зору відновлення російського наступу. Фактично, йдеться про попередню легалізацію військового вторгнення, мотивом для якого може бути захист отаких-от «громадян» РФ.

Четверте. Є ризики, що Росія ще більшою мірою посилить прірву між вільною частиною України та окупованим Донбасом, розпочавши роздавати свої паспорти у «динири» і «линири». Щоб потім сказати: «Там половина – наші громадяни». Ніхто звичайно інтегрувати ці «недореспубліки» в рашку не буде. Але мотивувати цим присутність своїх військ – запросто.

Власне, традиційними методами протидіяти такій провокації складно. Що робити? Бути пильними і гуртуватися навколо своєї держави, мови, культури! Відкинути, нарешті, згубну парадигму «моя хата скраю» і почати допомагати поліції, СБУ, прокуратурі захищати нашу домівку від ворога – явного і прихованого.

 

Михайло КУЧЕРАК

Login to post comments