Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
  • 25 вересня 2017

Подвійне громадянство – переваги та ризики

Питання подвійного громадянства (біпатризму) є актуальною темою, оскільки воно гостро стоїть як перед світовою спільнотою, так і перед усім українським народом.

Держави по-різному ставляться до подвійного громадянства своїх громадян (підданих). Одні розглядають його як безпосередню загрозу національній безпеці та впроваджують різні форми боротьби з цим явищем, інші — використовують усі можливі переваги подвійного громадянства.

В умовах викликів і загроз сьогодення, одним з основних питань, яке стосується подвійного громадянства в Україні, це питання щодо можливих загроз подвійного громадянства для Української держави та її громадян.

Визначальним у вказаному питанні є поняття громадянства, тобто правового зв’язку між особою і певною державою, що визначає їхні права та обов’язки. Громадянство передбачає певну сукупність взаємних політичних, соціальних та інших прав та обов’язків. Одним з основних обов’язків держави по відношенню до своїх громадян є захист громадянина незалежно від місця перебування та проживання.

Сумний приклад реалізації взаємних обов’язків між фізичною особою, тобто громадянином, та державою ми спостерігали у 2008 році в Грузії, коли президент Російської Федерації виправдав свої дії по введенню військ на територію незалежної держави як «захист життя та гідності російських громадян, де б вони не знаходилися».

Аналогічні дії ми дуже добре побачили під час анексії Криму, а потім на Донбасі.

Тоді Російська Федерація активно роздавала паспорти своєї держави мешканцям східних областей та АР Крим, готуючи підставу для введення військ на територію України та намагаючись в подальшому виправдати це в очах світової спільноти.

Визначаючи подвійне громадянство в умовах «гібридної війни» ми б фактично створили законні підстави для виправдань на міжнародній арені можливих протиправних дій на шкоду територіальній цілісності, суверенітету України з боку країни агресора.

З огляду на події останніх трьох років, даний аспект є особливо актуальним для українців.

Відтак, тільки завдяки реалізації принципу єдиного громадянства забезпечується цілісність та єдність українського народу та держави Україна, а також виключаються неоднозначні підстави для «виправданої» агресії з боку сусідніх держав.

 

 

Login to post comments