комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення

Як калушани оцінили доступність міської інфраструктури для людей з інвалідністю?

У п’ятницю, 21 квітня, відбулося засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури під головуванням першого заступника міського голови Галини Романко.

На ньому озвучили результати моніторингу одразу трьох груп соціальних і комерційних приміщень: банків, спортивних закладів, аптек. Виявилося, що тринадцять банківських установ нашого міста не обладнані ні пандусами для «візочників», ні кнопками виклику. Схожа ситуація спостерігалася серед аптек і аптечних кіосків, яких у місті понад три десятки. Лише семеро з них мають працюючі кнопки виклику і п’ятеро – гідно обладнані пандуси. Серед спортивно-оздоровчих закладів владу міста особливо непокоїть недоступність басейну «Посейдон», з огляду на його соціальну вагу.

А ось соціологічне опитування, яке провів Калуський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді, свідчить, що калушани загалом негативно оцінюють облаштування доступу для людей з інвалідністю. Недостатнім його вважають 72% респондентів. Серед об’єктів, доступність яких наші містяни визнали достатньою, – будівлі міської ради, соцзахисту, центральної бібліотеки, ЦРЛ і ряду торгових центрів. Респонденти вказали також на необхідність кращого облаштування доступу до ПК «Мінерал», багатьох шкіл, аптек, міської поліклініки та інших об’єктів інфраструктури.

 

Маріанна ПОВАЖНЯК

Маріанна ПОВАЖНЯК

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments