Новий рік, Калуш, 2018 Новий рік, Калуш, 2018

Відшуміла, відгриміла новорічна ніч у нашому місті

Ось і відшуміла у нашому місті новорічна ніч. Відшуміла у буквальному розумінні цього слова – петарди і феєрверки гриміли до самого ранку. На площі Героїв, де зібрався чималий натовп калушан, щоб весело зустріти тут Новий 2018 рік, яблуку ніде було впасти. Зате падали та гриміли під ногами петарди, лякаючи присутніх своїм невимовно оглушливим тріском. За китайськими традиціями вважається, що так можна відігнати злих духів. Гості з Києва дивувалися нашими місцевими звичаями, адже, за їхніми словами, у столиці з цим якось спокійніше і цивілізованіше.

Взагалі це вже стало дурною прикметою нашого часу – гучно відзначати феєрверками якусь значущу подію з приватного життя. Часто увечері у будь-яку пору року у спальних районах Калуша злітають у повітря святкові ракети, щоб яскравими вогнями сповістити ледь не усе місто, що у когось сьогодні день народження. При цьому не береться до уваги, що хтось у цей час уже спить, особливо немовлята чи літні люди з хворим серцем. Розбуджені діти плачуть і довго не можуть заспокоїтися. Пенсіонери хапаються за серцеві ліки.

До того ж у Калуші живуть колишні й теперішні учасники АТО, які наслухалися на Донбасі справжньої канонади. Тому потрібно враховувати стан їхньої психіки, коли посеред ночі вони зриваються від вибухів, не одразу розуміючи, де вони зараз знаходяться.

Буває так, що підлітки посеред вулиці запускають петарди, незважаючи на людей, які проходять поряд. Хлопці немовби одержують задоволення від того, що перехожі сахаються таких вибухів. Що це – загальний брак культури чи вседозволеність? Показна неповага до інших чи бажання хоч таким чином самоутвердитися?

Можливо, варто запровадити заборону на продаж неповнолітнім піротехнічних засобів. Більше вести роботу у засобах масової інформації, попереджаючи про небезпеку від неправильного поводження з петардами і хлопавками.

А то прагнемо до Європи, а поважати право кожного на достойне співіснування у соціумі, як це прийнято там, не хочемо.

 

Володимир ПУХИР

Login to post comments