Повірка лічильників на воду: споживач знову крайній?

У цьому номері газети на прохання КП «Водотеплосервіс» ми вчергове друкуємо їхнє звернення до споживачів якнайшвидше здійснити повірку лічильників води, а також встановити такі прилади обліку, якщо їх ще немає. Оголошення схожого змісту вже з’являлися у під’їздах багатоповерхівок калушан ще на початку квітня. Виходило так, що мешканці повинні самі демонтувати лічильники води, відвезти їх за вказаною адресою на повірку, а потім так само підключити назад до водопровідної системи.

Ситуація з водолічильниками набула у Калуші значного розголосу та викликала неабиякий ажіотаж. Людей дивує та навіть обурює необхідність власноруч займатися їх монтажем-демонтажем. Чому це не роблять самі комунальники, адже у них є відповідні спеціалісти. Це питання піднімалося на останній сесії міської ради. Зокрема, депутат Юрій Луцак наводив як аргумент витяг з Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (пп. 4 п. 32). У ньому йдеться про те, що обов’язок контролювати міжповіркові інтервали, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку, їх обслуговування та ремонт, у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж, покладається на виконавця послуг, тобто на комунальні підприємства. Те саме вказано й у Законі України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Депутат Луцак звернув увагу на статтю 4 цього закону від 22 червня 2017 року. У ній сказано, що відповідальність за проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонт (демонтаж-монтаж) засобів вимірювальної техніки покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання та здійснюють обслуговування відповідних засобів.

У своєму коментарі нашій газеті Юрій Луцак сказав, що звернути увагу на цю проблему його змусили звернення калушан, які не можуть самотужки провести монтажні роботи з лічильниками води. Він наголосив, що законодавство у сфері житлово-комунальних послуг не передбачає відповідальності споживача за прострочення проведення повірки засобів вимірювальної техніки. Усе це покладено на комунальників. Також депутат посилається на типовий Договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води і водовідведення від 21 липня 2005 року, який є на руках у багатьох споживачів. Тут також сказано, що виконавець зобов’язаний контролювати установлений міжповірковий інтервал, проводити періодичну повірку квартирних засобів обліку води і теплової енергії, забезпечувати їх обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).

Ми, звісно, звернулися за роз’ясненнями до директора КП «Водотеплосервіс» Ігоря Яковини. Він заявив, що позиція комунальників чітко розписана у матеріалі, який вони нам надали до друку. Усе це можна прочитати і погодитися практично з усіма наведеними аргументами, крім одного – того, де споживачеві запропоновано власноруч, тобто самостійно, демонтувати лічильник, віднести на повірку, потім встановити його на місце і ще заплатити за це гроші з власної кишені. Виходить так, що, наприклад, старенька бабуся чи молода одинока мама, які проживають у своїх квартирах, змушені власними силами відкручувати лічильники. Або наймати – за не просто так – сусіда чи знайомого, щоб той від’єднав цей прилад обліку води. Дехто просто викликає додому «жеківського» водопровідника, і це обходиться клієнтові у 200 грн. Неофіційно, звичайно.

Є вже випадки, коли після непрофесійного втручання у процес демонтажу ставалися пориви і заливалися сусіди з нижніх поверхів. Або лічильник встановлено назад після повірки, а на стиках капає вода, і доводиться банально підставляти відро. Багато калушан бігають по спеціалізованих магазинах у пошуках вставок замість знятого лічильника, бо інакше є можливість залишитись без води на цілий тиждень. Адже повірка вимірювальних приладів у Калуській лабораторії калібрування та повірки, що на вул. Б. Хмельницького, 18, відбувається тільки по п’ятницях.

Прокоментувати ситуацію ми попросили заступника начальника УЖКГ Калуської міської ради з технічних питань та перспективного розвитку Володимира Даниліва. Він визнав, що проблема існує, і її ускладнила міська рада попереднього скликання, коли не дала дозволу на включення до тарифу на сплату за використану воду витрати на обслуговування та заміну вузлів розподільного обліку, тобто лічильників. Виконавча влада міста вивчає це питання із залученням спеціалістів, щоб вирішити його. Але поки що усе залишається, за його словами, у тому стані, як є.

Вже на загальнодержавному рівні Національна комісія з держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) також вилучила з тарифів витрати, пов’язані з обслуговуванням, монтажем, демонтажем та повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку. Це зроблено під приводом того, що такі тарифи із включеними до них затратами на обслуговування лічильників стануть непідйомними.

І що ж тепер важливіше – Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 22 червня 2017 року чи розпорядження НКРЕКП? Адже зі статті 6 цього закону зрозуміло, що обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюється оператором зовнішніх інженерних мереж, а витрати відшкодовуються споживачами. Виконавець комунальних послуг забезпечує функціональну перевірку приладів. Порядок, періодичність такої перевірки визначається договором між споживачем та виконавцем послуг.

Отже, бачимо певну невідповідність та нестиковку. У нас в державі існує стільки законів, підзаконних актів, інструкцій, розпоряджень і нормативів, які між собою часто не узгоджуються. Виходить так, що КП «Водотеплосервіс» повинен власними силами обслуговувати мережі водопостачання, але не робить цього, бо йому недозволено закладати витрати на це у тариф для споживачів. І знову крайніми виходять ці споживачі, тобто ми з вами. І у кого вимагати компенсації за несподівані витрати в разі, якщо ви самі полізли відкручувати лічильник і затопили сусідів?

Цікаво, а що буде, якщо хтось з принципових калушан подасть позов до суду на комунальників з вимогою чітко дотримуватися норм Закону України «Про комерційний облік…» та виконувати свої прямі обов’язки?

 

Володимир ПУХИР

Login to post comments