Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

У забезпеченні засобами реабілітації – зміни

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 року №781 внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р. №321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, переліку таких засобів».

Як повідомила завідувач сектору соціального забезпечення відділу персоніфікованого обліку та соціального обслуговування пільгових категорій населення управління соціального захисту Калуської міської ради Руслана Ільків, внесені зміни стосуються, зокрема, жінок.

– Жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та із вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, післяопераційними протезами, ліфами для їх кріплення. А також спеціальними ліфами для кріплення протезів молочних залоз для занять фізичною культурою і плаванням, ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами, – наголошує вона.

У разі двосторонньої ампутації молочних залоз протези молочної залози видаються з розрахунку одна пара на рік, ліфи для їх кріплення – три одиниці на рік. Інколи жінкам в період їх експлуатації проводять чергову операцію. Тоді органи соціального захисту населення формують електронні направлення про дострокову видачу протезів молочної залози та ліфів для їх кріплення. Проведення чергової операції має бути підтверджено довідкою ЛКК, запевняє Руслана Ільків.

Жінки після мастектомії забезпечуються на вибір трьома ліфами для кріплення протезів молочної залози. Або ж двома зазначеними ліфами та одним спеціальним ліфом для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням. У післяопераційний період, згідно з довідкою лікаря закладу охорони здоров’я, в якому проводилася операція, жінки забезпечуються післяопераційним протезом у комплекті з одним ліфом.

– Трапляються випадки, коли в особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, або їх законних представників, відсутні відповідні документи. В такому випадку, – говорить Руслана Ільків, – орган соціального захисту населення перевіряє всю інформацію в банку даних. За відсутності їх у банку даних сприяє в отриманні зазначених документів за місцем фактичного проживання чи перебування. Зокрема, висновку МСЕК про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю (для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК) та індивідуальної програми – у відповідних закладах охорони здоров’я; копії документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, – у відповідних контролюючих органах.

Завідувач сектору соціального забезпечення наголошує, що в разі зміни прізвища, імені та по батькові, відомостей про зареєстроване місце проживання особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи вони або їх законні представники повідомляють про це органу соціального захисту населення протягом 15 робочих днів.

Зміни передбачають і забезпечення протезами та ортезами підвищеної надійності й функціональності.

– Перелік протезів і ортезів, які мають покращені антропологічні, ергономічні та косметичні характеристики, визначається Мінсоцполітики. Такі протезами та ортезами дають змогу виконувати фізичну роботу з підвищеними навантаженнями. А також вести активний спосіб життя (займатися спортом і туризмом, доглядати за дітьми та особами, які втратили працездатність тощо). Вони видаються постраждалим внаслідок АТО та особам з інвалідністю, які працюють, служать, навчаються, – з розрахунку один виріб на три роки. А особам з інвалідністю – з розрахунку один виріб на чотири з половиною роки, – констатує Руслана Ільків.

Особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа, яка потребує забезпечення двома або більше видами індивідуальних засобів реабілітації, які за переліком технічних та інших засобів реабілітації згідно з додатком до цієї постанови (далі – перелік) належать до однієї групи, але через відмінності у функціональності, призначенні та відновленні втрачених функцій органів не є взаємозамінними, забезпечуються кожним видом таких засобів у кількості та на строк, що визначені переліком.

У разі численних (два і більше) уражень верхніх та/або нижніх кінцівок протези та/або ортези видаються з розрахунку по одному виробу на кожну уражену кінцівку на рік. Протези та ортези підвищеної надійності та функціональності – на два роки.

Особи, які за своїми функціональними можливостями не мають підстав для отримання протезів, що передбачені для осіб, яким визначено вищий ступінь функціональних можливостей, за бажанням можуть отримати такий виріб за умови збільшення строку його експлуатації на 18 місяців. А в разі численних (два і більше) уражень верхніх та/або нижніх кінцівок – на один рік.

Згідно зі змінами, особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, постраждалі внаслідок АТО забезпечуються одним виробом на вибір таких видів: допоміжними засобами для особистої гігієни (кріслом-стільцем; сидінням на унітаз; сидінням-надставкою на унітаз; сидінням для ванни; сидінням для душу; табуретом; стільцем; східцями; східцями з поручнем; підставкою до ванни); засобами для ходіння, керованими однією рукою (палицею; палицею з трьома або більше ніжками; милицями ліктьовими; милицями з опорою на передпліччя; милицями паховими); засобами для ходіння, керованими обома руками (ходунками-рамками; ходунками на колесах; ходунками-стільцями; ходунками-столами); меблями (столом-партою, стійкою-партою, столом робочим; табуретом, стільцем); оснащенням-руків’ям (поручнем прямим, кутовим, відкидним, поворотним).

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, постраждалі внаслідок АТО можуть бути забезпечені базовими моделями технічних засобів реабілітації на мінімальний строк, передбачений переліком. Або моделями підвищеної надійності та функціональності на максимальний строк, передбачений переліком.

Вищеперелічені категорії забезпечуються кріслами колісними таких видів: кріслом-каталкою; низькоактивним кріслом колісним; середньоактивним кріслом колісним; активним кріслом колісним; багатофункціональним кріслом колісним; кріслом колісним з електроприводом; електроскутером; дорожнім кріслом колісним; дошкою для пересування (коляскою малогабаритною); триколісним велосипедом.

Особи з інвалідністю, діти з інвалідністю, постраждалі внаслідок АТО забезпечуються двома кріслами колісними на вибір – базовими та/або моделями підвищеної надійності та функціональності. При цьому видається не більш як одне крісло з електричним приводом. Їхній перелік визначається Мінсоцполітики.

У разі забезпечення одним кріслом колісним воно видається на мінімальний термін, передбачений переліком. Двома кріслами колісними – на передбачений максимальний термін.

Якщо хтось виявив бажання отримати крісло колісне, яке не відноситься до їх функціональних можливостей, воно видається на максимальний термін, передбачений переліком. Діти з інвалідністю забезпечуються кріслами колісними у разі зміни антропометричних даних, що підтверджується довідкою ЛКК.

– Щодо автомобілів. Буває, що автомобіль видано органом соціального захисту населення безоплатно або на пільгових умовах сім’ї, яка складається з двох і більше осіб з інвалідністю. В такому випадку одна з осіб з інвалідністю, в тому числі дитина з інвалідністю, повертає дорожнє крісло колісне з електричним приводом органу соціального захисту населення, – наголошує Руслана Ільків.

Дарія ОНИСЬКІВ

P. S. За додатковою інформацією звертатись до управління соціального захисту населення Калуської міської ради (вул. Євшана, 9 (приміщення інженерного корпусу), кабінет №111, тел.: (03472) 6-05-66).

 

Login to post comments