Сподіватися на Захід чи мілітаризувати українське суспільство?

Все частіше ми порівнюємо Україну з Ізраїлем. Єврейська держава, як і наша, приречена співіснувати з ворогами, які намагаються його знищити. Ізраїлю, як і Україні, в найтяжчі часи ніхто не допоміг вистояти в боротьбі. У всьому іншому ми – різні.

Але в Ізраїлі – мілітаризоване суспільство, добре розвинутий оборонний комплекс, загальний військовий обов’язок, культ солдата, політика сили, готовність битись до кінця та перемагати. У нас – хронічна розгубленість, масове ухиляння від проходження військової служби, намагання тих, хто при владі, будь-що заробити на війні, невпевненість у власних силах, домовленості з агресором, пораженські настрої…

НАТО готується до можливої війни. Литва, Латвія, Естонія зміцнюють свої крихітні збройні сили. Польща створює резервну територіальну армію, демонструє та пропагує здоровий мілітаризм. І тільки ми відмахуємось від війни, що четвертий рік іде в нашій країні, як від надоїдливої мухи, сподіваємось на заступництво Заходу, на неминучий в близькому майбутньому розвал Росії, на ракетну «зброю відплати» – улюблену іграшку нашого високого керівництва…

Якби моя воля, я поділив би все населення України на дві частини. Не за мовною ознакою, не за національною, не за кольором шкіри чи «IQ»… А за тим, чи готові ми захищати свою країну, свою родину, своїх дітей. Майже за Робертом Гайнлайном (американський письменник-фантаст. – Ред.): не хочеш захищати свою країну – не можеш обирати та бути обраним, займатись політикою, керувати, судити, викладати, працювати в ЗМІ. Зробити націю боєздатною можливо тільки усуненням від влади та загалу боягузливих зберігачів своїх кісток – тих, хто підриває боєздатність.

Можливо, суспільство необхідно мілітаризувати. І це стане найкращим захистом від путінської агресії. Тому, що воювати з багатомільйонною армією вільних, свідомих, добре підготовлених громадян не наважиться навіть кремлівський божевільний.

Тарас ЗУБКО

 

 

Super User

Fusce adipiscing viverra auctor. Integer lacinia blandit est, vitae dapibus justo facilisis consectetur. Praesent lacinia, ante sed tempus convallis.accumsan magna, nec sagittis odio augue id velit.

Website: themewing.com/
Login to post comments