«Якби район правильно вів справи, то ніхто би не платив благодійні внески» «Якби район правильно вів справи, то ніхто би не платив благодійні внески»

Мешканці району зустріли повернення благодійних внесків байдуже?

Як повідомляли «ДП» у минулому номері, домовленість про передачу 9,3 млн. грн. державних коштів з районного бюджету на утримання Калуської ЦРЛ вкотре «зірвалася». Влада району знову «обдурила» владу міста? Вірніше «продинамила» мешканців району – з безоплатною медициною…

23 лютого депутати райради не проголосували за відповідне рішення, через що адміністрація лікарні у Підгірках повернулася до практики благодійних внесків, які знову братимуть з жителів сіл.

Так, через неприйняття рішення депутатами Калуської районної ради щодо належного фінансування ЦРЛ мешканці району далі відшкодовуватимуть надані послуги через касу приймального відділення. На придбання витратних матеріалів і ремонт апаратури. Оголошення такого змісту з’явилося під віконцем означеної каси. За словами чергової медсестри приймального відділення, розмістили його 27 лютого.

Як цю звістку сприйняли пацієнти ЦРЛ? На жаль, провівши годину під касою приймального відділення, наші журналісти змушені констатувати: байдуже і пасивно. На запитання, що вони оплачують і чому, люди у черзі найчастіше відповідали: благодійні внески, вартість аналізів, МРТ. Проте мешканці району загалом відмовлялися оцінювати ситуацію чи шукати винних у тому, що вартість лікування для них зросла. Хоча, за нашими спостереженнями, для того, щоб лягти на стаціонар, в середньому хворі «викладали» щонайменше п’ятсот гривень. Для початку…

 Типовою для пацієнтів з села була й така відповідь: я не зовсім розумію, за що плачу, але роблю те, що мені сказали. Таку позицію можна зрозуміти, якщо згадати, що в черзі до каси переважно стояли люди, для яких питання власного життя та здоров’я було важливішим за гроші.

Під час нашого опитування лише один чоловік, який назвався Петром, зауважив, що «якби район правильно вів справи, то ніхто би не платив благодійні внески».

Маріанна ПОВАЖНЯК, Михайло КУЧЕРАК

Маріанна ПОВАЖНЯК

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments