У Калуші – п’ята «Театральна весна» Featured

27 березня, у Міжнародний день театру, в Калуші відбудеться відкриття V міського фестивалю мистецтв «Театральна весна-2017». Протягом двох тижнів поціновувачі театрального мистецтва зможуть переглянути вистави аматорських колективів нашого міста, району та області.

Як повідомила заступник начальника управління культури, національностей і релігій Калуської міської ради, режисер народного театру «Легенда» Леся Піцик, на відміну від попередніх фестивалів, у цьогорічній «Театральній весні» не буде представлено жодного професійного колективу. Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім. Івана Озаркевича, який щоразу брав участь у калуському фестивалі, не встигає повернутися з гастролей. А деякі аматорські колективи не приїдуть через те, що їхні актори або перебувають в АТО, або ж виїхали за кордон у пошуках праці.

– Традиційно свої постановки калуському глядачеві та гостям міста представить колектив із Крихівців Івано-Франківського міськвиконкому. У його виконанні можна буде подивитися п’єсу «Мартин Боруля» І. Карпенка-Карого. Приїде й відомий калушанам народний театр «Смолоскип» із Черніїва Тисменицького району. Везе до Калуша драматичну поему «Тарас у Відні» Б. Стельмаха, – розповіла Леся Піцик.

З Рогатинщини цьогоріч у «Театральній весні» братимуть участь два колективи. Крім уже відомого зразкового театру «Мандрівник» з Пукова, на фестиваль вперше прибуде колектив із с. Добринів. До речі, керує ним колишній режисер «Легенди» Василь Федоришин. Калуський театрал-аматор змінив місце проживання: переїхав у рідне село дружини на Рогатинщину й створив там театр.

Щодо театральної Калущини, то вона на фестивалі буде представлена п’ятьма колективами. Народний театр «Легенда» ПК «Юність» запросить на виставу «Терен на шляху», молоді театрали районного Будинку культури «ЛюбАрт» – на п’єсу «Маняки». Вперше можна буде переглянути роботи нових калуських театральних колективів – «Прем’єра» ПК «Мінерал» і гуртка «Браво» центру художньої творчості для дітей, юнацтва та молоді. Запросить на виставу дітей і «Чарівник», що діє при ПК «Юність».

За словами Лесі Піцик, під час фестивалю будуть задіяні різні сценічні майданчики: палаци культури «Юність» і «Мінерал», РБК і ЦХТДЮМ.

– Вистави, які пропонують колективи-учасники, різножанрові й кожна розрахована на глядача того чи іншого віку. Так що буде що подивитися і дітям, і молоді, і дорослим, – наголошує заступник начальника управління культури, національностей і релігій.

Колективи-учасники будуть відзначені статуетками «Театральна весна-2017», пам’ятними сувенірами й дипломами.

Дарія ОНИСЬКІВ

Дарія ОНИСЬКІВ

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments