Абонплату за газ призупинили, але Мінфін зобов’язався переглянути тарифи до кінця липня

Нещодавно НКРЕКП вирішила ввести новий платіж для населення – абонентську плату за підключення до системи газопостачання. Відповідно до рішення комісії, з 1 квітня для населення і промислових споживачів планувалося ввести нову систему оплати за використаний газ.

Згодом прем’єр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін вимагатиме переглянути рішення НКРЕКП. А президент Петро Порошенко вимагав його призупинення, що й було здійснено 4 квітня.

Передбачалося, що українці отримуватимуть окремий платіж за паливо як товар і окремий – за витрати на його доставку і розподіл серед споживачів. Виділений з ціни газу платіж за його доставку став би фактично абонплатою за підключення до системи газопостачання. Іншими словами, з 1 квітня споживачі повинні були платити за газ щомісяця, незалежно від фактичного обсягу споживання.

У НКРЕКП заявляли, що завдяки цьому рішенню ціна на газ для споживачів знизиться на 13%. Але чиновники недоговорювали: так, ціна газу як товару знижувалася на вартість транспортування – на 13%, проте ніхто не пояснював, що з квітня 2017 року споживачі газу ще починають додатково платити абонентську плату операторам газорозподільних мереж.

Цікаво, що 4,47 млн. українських споживачів, які використовують газ для приготування їжі, встановили тільки 1,19 млн. лічильників. Ця група споживає 6% від всього газу, що витрачається населенням, але становить 34% від загальної кількості. Саме для них рахунок за транспортування виросте суттєво – майже в сім разів.

На випадок, якщо абонплату повернуть у тому самому форматі, що запропонувала НКРЕКП, то калушанам-споживачам газу також необхідно знати наступні важливі факти.

  1. Абонплата не залежить від обсягу спожитого газу, але визначається максимальною потужністю вашого лічильника газу. 
  2. Тариф на газ зменшиться до 4,942 грн. за куб. м з нинішніх 6,879 грн. Однак нова ціна ще буде враховувати націнку газопостачальних компаній і ПДВ. У підсумку отримуємо близько 6,12 грн. за куб. м.
  3. Фінансове навантаження на споживачів, які використовують газ для опалення, зменшиться. І зросте на тих, хто використовує газ для приготування їжі.
  4. На послуги з розподілу газу пільги і субсидії не розповсюджуються.
  5. Послуга розподілу газу для побутових споживачів компанії «Івано-Франківськгаз» становитиме 0,02433 грн. за 1 куб. м на 1 год. без ПДВ. Це вище, ніж аналогічний тариф для споживачів Львівської області і міста Києва.

На завершення зауважимо, що днями Україна взяла зобов’язання перед МВФ ввести тариф на розподіл газу до кінця липня 2017 року. Про це йдеться у меморандумі, оприлюдненому на сайті Міністерства фінансів.

 

За матеріалами українських інтернет-видань

Маріанна ПОВАЖНЯК

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments