Василь Федоришин привіз до Калуша «Украдене щастя»

У рамках «Театральної весни-2017» 7 квітня, на Благовіщення, калушани мали змогу переглянути в ПК «Юність» виставу «Украдене щастя» Івана Франка.

З нею до Калуша вперше приїхав театральний колектив Будинку культури села Добринів Рогатинського району.

Події драми розгортаються навколо трьох головних героїв: Анни, Миколи, Михайла. Зауважу, що роль Миколи виконував режисер цього театрального колективу Василь Федоришин. Раніше він був режисером калуського театру «Легенда».

А ось про що йдеться у виставі «Украдене щастя». Скупі й жорстокі брати, щоб не дати Анні посагу, за допомогою війта віддали її коханого, Михайла Гурмана, в солдати. Потім вони підробили листа, ніби Михайло загинув на війні, і силою видали Анну заміж «на десяте село» за Миколу Задорожного. Але Михайло повертається з армії і стає жандармом. Він випадково зустрічає свою кохану Анну, яка намагається повернути украдене щастя. Микола, не бажаючи втрачати своє родинне щастя, вбиває Михайла.

По закінченню вистави колектив з Рогатинщини отримав нагороду – «Театральну маску» і диплом за популяризацію театрального мистецтва та участь у фестивалі мистецтв «Театральна весна-2017». А ще море оплесків від вдячних калушан.

9 квітня в «Юності» відбулося закриття «Театральної весни». Фестиваль завершила вистава «Терен на шляху» (за мотивами твору Петра Колесника) калуського народного театру «Легенда». Режисери – Леся Піцик та Ірина Хемич.

Що подарує нам нова «Театральна весна», дізнаємося вже в наступному році.

Ксенія ІСАЄВА

Ксенія ІСАЄВА

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments