Компенсація страхового стажу. Коли і кому це вигідно?

У минулому номері «ДП» публікували інтерв’ю першого заступника начальника Калуського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Степана Різника про те, чого нам очікувати від пенсійної реформи. Торкнулися ми в ньому й питання так званої компенсації страхового стажу. Проте, виявляється, є різниця між тим, як це працює зараз і тим, як пропонується пенсійною реформою з 1 жовтня.

Далі розповідає завідувач сектору забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного відділу Калуського об’єднаного управління ПФУ в Івано-Франківській області Надія Коцеловська:

– Згідно зі статтею 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» до страхового стажу, що враховується при призначенні пенсії, зараховуються лише ті періоди, за які сплачено внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою ніж мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період.

На сьогодні доплатити можна за період з 1 січня 2004 року за ставками мінімального страхового внеску відповідних періодів. Для порівняння за цілий 2004 рік мінімальний страховий внесок становив 879,92 грн., а на сьогодні мінімальний страховий внесок за один місяць складає 704 грн. (3200*22%).

Застраховані особи самостійно визначають періоди, за які хочуть здійснити доплату.

Окремо йде добровільне страхування! Його можна заключити за період з 2004 року, коли людина не була застрахованою особою, тобто ніде не працювала. Однак в цьому випадку мінімальний внесок обчислюється із заробітної плати 3200 грн. Укладенням договорів про добровільне страхування займається фіскальна служба.

Як калушанам слідкувати за своїм страховим стажем? Найпростіший спосіб – через веб-портал Пенсійного фонду України, який надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з органами ПФУ, дистанційно отримувати послуги. Для реєстрації на порталі необхідно звернутися до нас за адресою: вул. Біласа і Данилишина, 2. Якщо у вас є електронний цифровий підпис, то зареєструватися можна самостійно.

Хочу наголосити, що заробітна плата «в конверті» не буде відображена в персоніфікованому обліку і відповідно не враховуватиметься при призначенні пенсії. Тому раджу задуматися сьогодні, як найманим працівникам, так і роботодавцям, щодо легалізації зарплатні, тому що мінімальний страховий стаж після реформування пенсійної системи становитиме 25, а згодом і 35 років.

Маріанна ПОВАЖНЯК

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments