Влада міста не піде на те, щоб якось обмежувати безкоштовний проїзд пенсіонерів Влада міста не піде на те, щоб якось обмежувати безкоштовний проїзд пенсіонерів

Позиція міського голови категорична

У минулому номері газети ми писали про те, як загадкова «ініціативна група» підбурила містян заблокувати роботу сесії Калуської міської ради. Ті вимагали необмеженого безкоштовного проїзду пенсіонерів за віком на всіх міських автобусних рейсах. Або відмінити новий тариф на перевезення, що вступив у дію з 1 лютого. Точніше, кожен із присутніх пенсіонерів вимагав щось своє.

А що мала на меті загадкова «ініціативна група» можемо лише здогадуватися.

2 лютого міський голова Ігор Матвійчук видав розпорядження про створення тимчасової комісії для перевірки економічної обґрунтованості тарифу. Від громадськості до неї увійшли п’ятеро мешканців міста. Потрібно зауважити, що вартість проїзду у розмірі чотири гривні ніхто не відміняв, але перевізники, на прохання виконавчої влади міста, досі беруть з пасажирів лише три гривні.

У понеділок, 6 лютого, представників калуських ЗМІ запросили взяти участь у роботі вказаної тимчасової комісії. На ній були присутні керівники автотранспортних підприємств, підприємці-перевізники, чимало депутатів міської ради. Можна припустити, що були там й організатори акції, але інкогніто. Що змушує цих людей ховатися за спинами «громадськості», якщо вони відстоюють права соціально-незахищених калушан, досі не зрозуміло. Вірніше, зрозуміло, якщо вони виконують чиєсь завдання з дестабілізації ситуації в місті.

Особисто я чекала, що хтось з членів комісії оголосить, якою повинна бути, на думку представників містян, економічно обґрунтована вартість проїзду. Нижчою від 4 грн. чи, можливо, вищою? На жаль, відповіді на це запитання не було. Так само, як і єдності позицій серед членів комісії «від народу». В той час як одні виявляли зацікавленість у перегляді тарифу, то інших турбував лише безкоштовний проїзд пенсіонерів. Складалося враження, що результатом роботи цієї комісії може стати не покращення умов міських перевезень, а їх погіршення. Ні, я не жартую! Саме зі сторони людей, які увійшли в комісію, щоб представляти інтереси пенсіонерів, звучала пропозиція обмеження пільгових перевезень часовими рамками (як в Івано-Франківську). Або видачі «жетонів» на пільговий проїзд… За підрахунками, десь так по дві поїздки в місяць!

Тривожило й те, що окремі члени комісії від «громадськості» наполегливо відволікалися від економічного обґрунтування тарифу на питання угод з перевізниками. Було безліч натяків на те, що непогано би місту відмовитися від співпраці з калуськими підприємцями… І найняти когось зі сторони? Гіпотетичного перевізника з Івано-Франківська, який, швидше за все, буде набагато жорсткішим щодо тарифу та пільгових перевезень?

Врешті наші перевізники, ображені упередженим відношенням зі сторони «громадськості», озвучили колективне звернення. Директор ТОВ «Автотранспортна асоціація» Юрій Мутовін, звертаючись до заступника міського голови Руслани Вайди, заявив:

– Ми, перевізники, які здійснюємо міські перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування на території міста Калуша, глибоко стурбовані ситуацією, яку штучно створили колишні регіонали, комуністи та представники ряду політичних партій щодо міських перевезень. Звертаємося через вас до громади з проханням не піддаватися на провокації так званої ініціативної групи, на заклики перекривати дороги, які можуть призвести до зриву роботи підприємств, лікарень, шкіл, пекарень, інших закладів та установ.

Після того як перевізники, члени комісії та запрошені почали спонтанно розходитися, я попросила Руслану Вайду відповісти на запитання, чи дійсно виконавча влада міста планувала у 2017 році скасовувати пільгові рейси? Бо саме так говорили сумнозвісні агітки «ініціативної групи», розклеєні по місту.

– Це абсолютно не відповідає дійсності, – наголосила заступник міського голови. – У 2017 році ніхто не збирався скасовувати жодного пільгового рейсу, включно з тими, що організовані до садово-городніх ділянок. Більше того, з 1 лютого ми додали один рейс в напрямку Височанки.

А ось окремі, особливо «вдалі», пропозиції членів тимчасової комісії вона прокоментувала наступним чином:

– Ми ніколи не підемо на обмеження проїзду для пільгових категорій певними часовими рамками. Влада міста не буде брати з них жодної оплати. Ні про яку одну гривню з пенсіонерів і мови бути не може. Тут позиція міського голови Ігоря Матвійчука категорична: тільки безкоштовно і без обмеження у часі. А про пільгові рейси я повинна пояснити наступне. Вони не обмежують права пенсіонерів, а дають змогу іншим калушанам безперешкодно добиратися на роботу, до школи тощо. Навіщо знову наступати на граблі, якщо міська влада напрацювала найефективніший спосіб перевезення, який полягає у розведенні в часі пільгових рейсів і рейсів з оплатою на загальних підставах.

Маріанна ПОВАЖНЯК

Маріанна ПОВАЖНЯК

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments