книги за 1000
Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
музейники просять калушан, які мають старовинні речі, не викидати їх... музейники просять калушан, які мають старовинні речі, не викидати їх...

В арт-галереї – етнографічна виставка

Напередодні Великодня в арт-галереї Калуша почала діяти етнографічна виставка. Тут можна побачити давні вишиті сорочки, плахти, ґорсики, рушники та старовинні ужиткові речі.

Як повідомив директор музейно-виставкового центру Артур Єфремов, більшість експонатів, представлених на виставці, належать до фонду краєзнавчого музею Калущини. Лише декотрі декоративні рушники та сорочки взяті з етнографічного музею ВПУ №7.

– Всі ці речі зібрані з часу заснування краєзнавчого музею. На цю виставку ми відібрали кращі й найменш ушкоджені речі. 28 грудня цього року минає 20 років діяльності музею. До цієї дати плануємо зробити етнографічну експозицію в головній залі постійною, – розповів Артур Єфремов.

Серед вишитих речей найстаріші датуються кінцем ХІХ-початком ХХ століття. Але в основному представлені тут 20-30-і роки минулого століття.

Привертають увагу старовинні ужиткові речі – пранник, корито для замісу тіста, жорна, праски, прялки, сівалка. Представлені на виставці ткацький верстат, посуд, меблі, цимбали. А який цікавий дерев’яний дитячий візочок… Є тут колиска на ворозках.

Музейники просять калушан, які мають старовинні речі, не викидати їх, а приносити до краєзнавчого музею. Бо з кожним роком таких речей стає все менше.

Виставка експонуватиметься в арт-галереї протягом місяця.

Дарія ОНИСЬКІВ

 

 

Дарія ОНИСЬКІВ

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments