книги за 1000
Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Проте й зараз не всі задоволені розподілом медичної субвенції? Проте й зараз не всі задоволені розподілом медичної субвенції?

Районна рада та влада міста знайшли компроміс щодо фінансування ЦРЛ

Проте голова Калуської РДА Наталія Бабій цього не схвалює?

Минулого тижня, 27 квітня, сесія Калуської районної ради прийняла рішення про передачу міському бюджету медичної субвенції Калуській ЦРЛ у розмірі 8,2 млн. грн. До цього місто вимагало 9,3 млн., а район пропонував лише 7,2 млн.

Підписання угоди про передачу коштів з районного бюджету до міського означає також, що у ЦРЛ відмінять «благодійні внески», які у 2017 році добровільно-примусово брали з мешканців району. Про це місцевим ЗМІ заявила заступник міського голови Калуша Наталія Табачук. Також мешканців району безкоштовно забезпечуватимуть витратними матеріалами при операційному втручанні – ще одна соціальна ініціатива, яку влада міста ніяк не могла запустити через відсутність порозуміння з районною радою та РДА.

Проте й зараз не всі задоволені розподілом медичної субвенції. Так, голова Калуської РДА Наталія Бабій повідомила «Дзвонам Підгір’я», що залишається на своїй позиції (7,2 млн.) і угоди не підписувала.

 – Питання розподілу медичної субвенції між містом і районом актуальне з того часу, як ми спільно утримуємо Калуську ЦРЛ, – пояснила Наталія Бабій. – Адже сама споруда лікарні – власність територіальної громади Калуського району, хоча у ній свою діяльність здійснює міська рада. «Корінь зла» у тім, що стосунки міської влади і влади району, спільне фінансування закладу регламентує лише статут Калуської ЦРЛ. Не існує ніяких інших документів, законів, постанов Кабміну, указів президента… Тому мені дивно чути гучні заяви міських посадовців про те, що вони звернуться за допомогою до МОЗ, Верховної Ради, президента. Калуш і район добровільно погодилися утримувати лікарню разом, і тут не має іншого «арбітра», ніж вони.

У відповіді на запитання, на підставі яких міркувань вона наполягала на сумі 7,2 млн., голова Калуської РДА зазначила:

– З жовтня 2015 року новостворена Верхнянська ОТГ перейшла на прямі відносини з державним бюджетом. Попри це її доля у фінансуванні Калуської ЦРЛ є часткою медичної субвенції, переданою державою Калуському району. Тому арифметика така: наші 7,2 млн. грн. плюс 2,8 млн. грн. від Верхнянської ОТГ дають в сумі 10 млн. грн. Це більше, ніж ми передавали у 2015 році – 9,3 млн.

На завершення нашої розмови Наталія Бабій додала:

– Дуже прикро, що місто не хоче слухати район. Особисто мені не потрібно, комусь щось доводити, як на це натякають міські ЗМІ. Я щиро «пишаюся» тим, що дотаційний район віддає кошти місту, у якого вдесятеро більше власних надходжень. Мені прикро, що Калуш вкладає гроші у безкоштовне забезпечення своїх людей, а наша доля співфінансування витрачається на заробітну платню персоналу ЦРЛ. І коли медичні працівники міста отримують 13-ту зарплату, РДА змушене вишукувати кошти на те, щоб покрити заборгованість перед медиками району за листопад.

 

Маріанна ПОВАЖНЯК

Маріанна ПОВАЖНЯК

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments