У Калуських школах розповіли всю правду про наркотики, не… забороняючи

З понеділка, 16 квітня, у школах нашого міста розпочався цикл лекцій «Правда про наркотики». Організатор – ГО «Інвест» – перед цим анонсував цю непересічну акцію в мережі «Фейсбук». Мова йшла про те, що бесіди з учнями 8-11 класів на актуальну тему проведе лектор міжнародної програми «Narconon» Роман Сверида. А також про те, що вона проходитиме за сприяння Калуської міської ради і об’єднання «Самопоміч».

За словами голови міського осередку «Самопомочі» Андрія Драня, за три дні лекціями було охоплено всі учбові заклади Калуша. Розпочали з СШ №2, де до співбесіди про наркозалежність і її наслідки долучилося 130 школярів. Аналогічний захід, з ще більшою аудиторією, пройшов у Калуській гімназії ім. Дмитра Бахматюка.

А на сторінці ГО «Інвест», після того, як лектор Роман Сверид поспілкувався з учнями першої, восьмої, сьомої і шостої шкіл, організатори написали: «Це було чудове завершення насиченого дня! Завтра нові лекції! Наркотикам – ні!» Представник цієї громадської організації Наталія Захарова розповіла більше «Дзвонам Підгір’я»:

– З понеділка до середи ми охопили лекціями «Правда про наркотики» усі загальноосвітні школи Калуша і ВПУ. А це майже 1200 учнів та студентів. Мені особисто, як небайдужій до проблеми розповсюдження наркотиків людині і матері, сподобався високий професійний рівень заходу. Лектор невимушено спілкувався з дітьми на їхньому рівні і нічого… не забороняв. Добре, коли з учнями розмовляють не з позиції ментора, а дають їм можливість прийняти власне рішення. Вірне рішення, що наркотики – зло.

Схожої думки дотримується і педагог-організатор Калуської гімназії Наталія Анікіна, яка організовувала лекції в стінах свого навчального закладу. Вона зауважила:

– У нас лекція «Правда про наркотики» зібрала повний зал – близько 150 гімназистів. На мою думку, учням було цікаво і, головне, вони зможуть усвідомити небезпеку наркотиків з такого доступного, побудованого на життєвих прикладах, матеріалу.

Цікаво, що ця масштабна просвітницька акція, за словами Наталії Захарової, місту нічого не вартувала. Сприяння управління освіти полягало насамперед в організації заходу. При цьому лекції з профілактики наркоманії за програмою «Narconon» не лише високо цінуються в світі, але й мають усі дозвільні документи Міністерства освіти і науки України.

 

Маріанна ПОВАЖНЯК

Маріанна ПОВАЖНЯК

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments