14 лютого – пам’ятна дата: зробив пропозицію своїй дружині. Краще святкувати День закоханих, аніж 23 лютого

День святого Валентина сміливо можна назвати одним з найромантичніших свят у календарі. Саме у цей день майже у кожному куточку панує особлива атмосфера, адже кожна людина хоче приємно здивувати свою другу половинку.

Оскільки свято не є питомо українським, є багато скептиків, які не вважають цей день особливим, і люди, які ретельно готуються до Дня святого Валентина, здаються їм дивними.

«ДП» вирішили запитати думку калушан: як вони ставляться до Дня усіх закоханих.

Вікторія, 21 рік, студентка:

– Вважаю 14 лютого досить неоднозначною датою. Створювалося це свято, щоб вшанувати римського мученика Валентина, який проповідував цінність шлюбу та любові. Він вінчав усіх охочих, а це було заборонено імператором Клавдієм. Звісно, цю історію свята мало хто знає, а розпізнає його тільки за єдиним атрибутом – валентинкою, отримуючи яку, ти начебто підвищуєш власну самооцінку. На теренах соцмереж це також привід зайвий раз похизуватися подарунками та своєю потрібністю.

На мою думку, любов є основою людського життя, тому ототожнювати її з окремою датою не варто. Потрібно кожного дня працювати над стосунками, обіймати свою половинку та любити весь світ. Адже набагато приємніше проводити час та влаштовувати свято для коханих у звичайні дні, аніж підлаштовуватися під суспільні рамки.

Наталія, 43 роки, домогосподарка:

Особисто імпоную цьому святу. Проте його я не святкую, адже в моїй сім’ї немає такої традиції. Тим більше не хочеться відзначати практично всі свята цілого світу, адже у нас є власні культура та традиції.

Ольга, 28 років, рукодільниця:

Позитивно ставлюся до цього свята. Планую відзначати його із своєю коханою людиною. За традицією, виготовляю валентинки для рідних і друзів. Приємно, що є ще одна нагода згадати про людей, які тобі дорогі.

Олег, 23 роки, громадський діяч:

– День святого Валентина безумовно відзначаю. Проте це зумовлене не лише самим святом, але й тим, що для мене це пам’ятна дата. Адже саме цього дня я зробив пропозицію своїй дружині.

Артем, 32 роки, адміністратор:

Ніколи не був прихильником Дня закоханих. Здається, що є негативного в тому, щоб пропагувати кохання, однак суть не в цьому. Насправді, це комерціалізоване свято, такий собі маркетинговий хід. Адже у цей день виробники різноманітної атрибутики, подарунків, власники розважальних закладів отримують величезні доходи. А нам в свою чергу розповідають про особливість та романтичність цього свята.

На мою думку, це звичайний день, і відношусь я до нього скептично. Якщо і справді хочете тішити своїх коханих людей, то робіть це у будні, тоді ефект неочікуваного приємного сюрпризу буде набагато приємнішим.

Андрій, 45 років, викладач:

Це свято є новим, тому ним здебільшого цікавиться молодь. А оскільки саме вона у нас є головною верствою населення, чому б їй і не відзначати цей день. Звісно, люди старшого покоління не хочуть визнавати День закоханих, бо не бажають звикати до чогось нового. Проте молоде покоління має право вносити у свій календар і нові свята, які йому до вподоби. На мою думку, краще вже святкувати День усіх закоханих, аніж 23 лютого.

 

Ірина КМІТЬ

Login to post comments