На підтримку книговидання в міському бюджеті передбачено 25 тисяч

Минулого тижня відбулося чергове засідання комісії з питань підтримки книговидання місцевих авторів міста Калуша. Воно традиційно проходило під головуванням заступника міського голови Любові Максимович.

Вона повідомила присутніх про те, що на цей рік для підтримки книговидання з міського бюджету виділили 25 тис. грн., що на 5 тис. грн. більше, ніж торік.

Члени комісії ознайомилися зі змінами до Положення про дану комісію, внесеними розпорядженням міського голови від 16 лютого цього року. Згідно зі змінами, із загального накладу кожного видання, яке побачило світ за кошти міського бюджету, 50% залишається автору чи членам редакційної колегії або упорядникам. Решта накладу отримують бібліотечні установи міста, а також, залежно від цільового призначення та читацької аудиторії твору, може передаватися закладам освіти і культури, іншим установам та громадським організаціям.

Важливим також є те, що розгляд питання про виділення коштів з міського бюджету проводиться тільки за наявності заяви автора на ім’я міського голови; копії документа, що посвідчує його особу; віддрукованого оригінал-макету видання та двох рецензій, які ввійдуть до нього. Усі документи треба подати за 30 днів до засідання комісії, щоб її члени мали змогу ознайомитися з поданим матеріалом і зробити свої висновки.

Цього разу на засіданні комісії було розглянуто чотири заяви калушан щодо підтримки видання їхніх творчих доробків. Наразі члени комісії задовільнили тільки одну із них, оскільки інші претенденти не виконали всіх вимог Положення, за яких саме розглядається питання про виділення коштів. І так, на цьогорічному першому засіданні комісії коштом міського бюджету вирішили частково підтримати видання поетичної книги «Моя спонуко дій» калуського поета, просвітянина Івана Ткачика, виділивши 6 тис. грн.

Торік, згідно з рішенням комісії з питань підтримки книговидання, було видано п’ять книг. Це – новели «Старомодний роман» Дмитра Іванціва, сатирична книга «Ярмарок» члена Національної спілки письменників України Ігоря Гаврилюка, збірка поезій «Сліди НезабуТок» Наталії Паньків, бувальщини, новели й оповідки «День дятла» у лузі» Петра Шевчука. А також минулого року коштом міського бюджету побачив світ перший збірник наукових статей «Калуські історичні студії» (упорядник Іван Тимів).

 

Дарія ОНИСЬКІВ

Login to post comments