Масові забіги зараз в тренді, а отже – Калуш, біжи! Масові забіги зараз в тренді, а отже – Калуш, біжи!

У серпні в Калуші пройде Кубок Галичини зі спортивного орієнтування

Громадська організація «Калуш біжи», яка минулого року була ініціатором забігу «Калуська десятка», цього року вирішила закріпити отримані результати Кубком Галичини зі спортивного орієнтування. На думку її співзасновника Миколи Якимечка, така форма пропаганди спорту та здорового способу життя наразі в тренді.

Микола Якимечко погодився розповісти більше читачам «ДП», а заодно запросити усіх активних містян, незалежно від віку та фізичної підготовки, долучатися до інших масових забігів. Нагадаємо, що він – майстер спорту зі спортивного орієнтування. Попри те, що тренерська робота залишилася у минулому, продовжує наполегливо тренуватися й приймати участь у змаганнях. Зізнається, що любов до спорту залишилася у нього в душі, тому намагається агітувати за здоровий спосіб життя та фізичну культуру, шукаючи для цього сучасні, трендові підходи.

– Наша ініціативна група – осередок ГО «Калуш біжи» – була натхненна успіхом масових забігів і марафонів, в яких любов до бігу поєднується з елементами шоу, – розповів Микола Якимечко «ДП». – Це зараз в тренді у всьому світі. Люди відгукуються на такі заходи. На початку вересня минулого року ми вже провели «Калуську десятку». І, потрібно сказати, були нагороджені схвальними відгуками. Та й самі отримали чимало насолоди від процесу.

Потрібно також нагадати, що першим проектом цієї громадської організації став різдвяний забіг в шапочках Санти. Очевидно, що захід був орієнтований на дітей і містив більше елементів розваги, ніж спорту. Проте він має свою аудиторію шанувальників і цього року пройде вже втретє. Перед цим, у вересні 2018 року усі бажаючі калушани матимуть нагоду випробувати власні сили і фізичну підготовку на дистанції 10 км. Мова йде про легкоатлетичний забіг «Калуська десятка-2018» у трьох категоріях учасників: професіонали, любителі і діти.

А ось Кубок Галичини зі спортивного орієнтування Микола Якимечко анонсує на серпень. Про те, що чекати від цього спортивного заходу, він розповідає особисто:

– Так, цього року ГО «Калуш біжи» виступила ініціатором Кубка Галичини зі спортивного орієнтування. Ми включили його в умовну Західну Лігу, оскільки очікуємо учасників зі всіх західних областей України. Ініціатива вже знайшла підтримку у міської влади. Зокрема, на розробку нових карт маршрутів та інші організаційні потреби нам виділили 50 тисяч гривень з місцевого бюджету.

Зрозуміло, що Кубок Галичини приверне увагу професійних спортсменів. А ось як «Калуш біжи» залучає до своїх масових заходів звичайних шанувальників бігу? Виявляється, улюбленим місцем для агітації Микола Якимечко бачить реконструйовану доріжку на стадіоні «Хімік».

– На мою думку, відновлення бігової доріжки на стадіоні можна вважати найважливішим і наймасштабнішим проектом щодо розвитку фізкультури в Калуші. Бо спорт вищих досягнень ще не є остаточним показником. Важливо, щоб якомога більше калушан долучалося до здорового способу життя. Таких людей, які готові подолати власні лінощі, а частково і суспільні стереотипи, найчастіше зустрічаю саме тут – на стадіоні «Хімік». До речі, ми з колегами тут готувалися до минулорічної «Калуської десятки». І запрошували усіх бажаючих долучитися до цього забігу.

Отже, філософія «Калуської десятки», за словами пана Миколи, не змагання, а спортивне свято. Сам він продовжує активно тренуватися, в тому числі на стадіоні «Хімік», щоб власним прикладом залучати нас до здорового способу життя.

Щодо Кубку Галичини зі спортивного орієнтування, то незабаром дізнаємося, наскільки вдалим буде спортивне свято, ініційоване ГО «Калуш біжи». Ймовірно, результати будуть вагомими, адже Калуш залишається найактивнішим осередком спортивного орієнтування на Прикарпатті.

Маріанна ПОВАЖНЯК

Login to post comments