Зараз, коли сніг зійшов і оголилися найбільші ями та баюри, редакція «ДП» вирішила здійснити своєрідний фоторейд... Зараз, коли сніг зійшов і оголилися найбільші ями та баюри, редакція «ДП» вирішила здійснити своєрідний фоторейд...

Мешканці нашого міста вже якось звикли до поганого стану автошляхів та пішохідних доріжок

 На жаль, ями на дорогах та розбиті тротуари давно стали «візитівкою» Калуша. Іноді буває важко пройти навіть через його центральну частину. Загальну невтішну картину доповнює необлаштованість значної кількості міжквартальних проїздів та підходів до окремих будинків.

Не можна сказати, що міська влада нічого не робить для того, щоб виправити цю ситуацію. Щороку проводиться ямковий ремонт найбільш проблемних ділянок доріг та тротуарів. Центральні магістралі міста періодично навіть капітально ремонтуються. Тротуарною плиткою викладаються окремі вулиці. За останні кілька років ця робота активізувалася. Однак цього явно недостатньо, щоб в загальному змінити картину на краще.

Зараз, коли сніг зійшов і оголилися найбільші ями та баюри, редакція «ДП» вирішила здійснити своєрідний фоторейд вулицями міста по найбільш проблемних ділянках. А також вказати на найбільш непривабливі та запущені у функціональному плані місця. Тим більше, що до нас звертаються окремі калушани з настійливими проханнями приїхати до них у двір та висвітлити їхні проблеми, бо, як вони вважають, саме «їхні» ями чи розбиті тротуари – найголовніші у місті.

Розпочнемо з залізничного переїзду на вулиці Долинській в районі старого «Карпатнафтомашу». Тут проблему створює розвантажування вагонів з вугіллям, призначеним для Калуської ТЕЦ. Раніше ці вагони під’їжджали до самої електроцентралі, але після 2015 року потяги з вугіллям стали прибувати на залізничну станцію «Калуш». Вантажівки так розбили під’їзні шляхи до вагонів та полотно дороги, що багнюка в перемішку з вугільним пилом після дощів та танення снігів просто «виповзає» на тротуари, на автодорогу та забиває колію на переїзді. Люди, які живуть у цьому мікрорайоні, з великими труднощами долають цю ділянку тротуарів та дороги. Мало того, що цей район і так вважається у місті депресивним через давно недіючий завод «Карпатнафтомаш», так ще й вибратися звідси до центру міста стає проблематично.

За коментарями ми звернулися до Тараса Фіцака – заступника начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради. Саме він опікується питаннями благоустрою нашого міста. Тарас Фіцак підтвердив, що ця проблема є досить складною у тому плані, що була розмова з підприємствами, які користуються послугами товарної залізничної станції у Калуші, – а це ТЕЦ та «Карпатнафтохім», – щоб вони привели у належний стан під’їзні шляхи до вагонів. Якусь частину грунтової дороги «хімія» забетонувала, але це не вирішило справу. Мешканці цього мікрорайону вже не раз перекривали дорогу з вимогою навести лад на переїзді. Зверталися до місцевих депутатів. Але великі калуські підприємства, які ведуть тут свої розвантажувальні роботи, не поспішають це зробити. Питання фактично не вирішується.

Наступна тема – це відсутність освітлення на привокзальній автостанції. Звідси здійснюється двадцять міжнародних автобусних рейсів, тринадцять з яких – щоденно. Мало того, що будівля автостанції досить стара та має непривабливий і неохайний вигляд. У вечірній час територія навколо неї та поворот з вулиці Козоріса – майже у суцільній темряві. Тарас Фіцак запевнив нас, що міська влада запланувала на цей рік велику програму з облаштування вуличного освітлення та встановлення прожекторів і камер спостереження на основних в’їздах до Калуша. Територія навколо автостанції також входить до списку пріоритетів. Тому є надія, що незабаром цей район міста, – а по суті це одна з його візитівок, – стане більш сучасною та комфортною.

Ще одна проблемна точка у цьому районі Калуша – це «згаслий» світлофор та такий же «мертвий» прожектор на виїзді з міста на перехресті Львівської, Козоріса та Добрівлянської. У нічний час тут, переважно в одноповерховому мікрорайоні, часом знаходитися досить небезпечно. Відомо, що на цій околиці трапляються пограбування та крадіжки. Злодії та шукачі металобрухту інколи заглядають на подвір’я до місцевих мешканців. Темне перехрестя та навколишні провулки «допомагають» маскуватися грабіжникам. Стосовно цієї ситуації заступник начальника УЖКГ сказав, що прожектор буде встановлено в рамках програми з освітлення в’їзних магістралей до нашого міста. Цим має зайнятися «Міськсвітло». Що стосується світлофору на цьому жвавому перехресті, де проходить дорога загальнодержавного значення з Івано-Франківська на Долину і далі, то тут питання не таке просте. Цією об’їзною дорогою опікується обласна служба автодоріг, яка збирається повністю реконструювати її. І тільки після цього непрацюючий вже тривалий час світлофор буде відремонтовано. Але коли це станеться і чи в цьому році, Тарас Фіцак не може сказати, бо це не залежить від міста.

Отже, наша газета у цьому номері показала проблемні місця на автошляхах та об’єктах громадського призначення в районі вокзалу та навколо нього. А також почули пояснення чиновників з цього приводу. Ми плануємо продовжити серію публікацій з ілюстраціями про негаразди на вулицях нашого міста. В першу чергу намагатимемося звернути увагу на необлаштовані та запущені місця. Далі буде. 

 

Володимир ПУХИР


Фоторейд вулицями Калуша продовжується

У цьому номері ми знову розповідаємо про проблемні місця на вулицях нашого міста. Якщо на його околицях є багато ділянок доріг з ямами та вибоїнами, то на центральних магістралях Калуша головним недоліком продовжує залишатися розбите тротуарне покриття. Або ж його повна відсутність. Не секрет, що у багатьох місцях навіть на проспекті Лесі Українки перехожим буває важко добратися до потрібного будинку, коли вони тільки-но вийшли з автобуса. Необлаштованість пішохідних доріжок від центрального вуличного тротуару до міжквартальних переходів створює додаткові незручності, особливо після дощів та танення снігу. Прикладом таких утруднень для пішоходів може бути ділянка навпроти новозбудованого, але так і не зданого в експлуатацію будинку за адресою Лесі Українки, 98. Це якраз навпроти автозупинки «Пенсійний фонд». Мало того, що тротуарне покриття повністю відсутнє, так ще й глина, каміння та бита цегла лежать тут купами. Тож перехожі змушені перестрибувати з однієї рельєфної нерівності на іншу, з труднощами долаючи цю рукотворну перешкоду. Людям доводиться обходити це місце по зеленому газону, вимушено витоптуючи його.

Коментарі з цього приводу редакція «ДП» спробувала видобути у директора КП «Калушавтодор» Миколи Барченка, однак той розмовляти категорично відмовився. Тож, як і минулого разу, довелося звертатися до заступника начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тараса Фіцака, який курує питання благоустрою нашого міста. Він пояснив, що новобудова за цією адресою зведена вже давно, але законсервована, і власники не поспішають її здавати. Дійсно, споруда виглядає дещо закинутою, як і тротуар перед нею. Власне це і тротуаром не можна назвати: купа будівельного сміття, змішана з глиною та піском. Усе це після доброго дощу одразу перетворюється на непролазну багнюку. Про цей об’єкт вже раніше писали журналісти нашого міста, але проблема не вирішується.

Наступне місце на проспекті Лесі Українки, де необлаштовані пішохідні доріжки від автомагістралі, – це на перехресті з бульваром Незалежності в районі нового світлофору попри центр зайнятості. Коли хтось хоче пройти туди від центрального тротуару, йому доводиться або йти ґрунтовою доріжкою, принагідно долаючи високий бордюр, або просто виходити на проїжджу частину і йти далі по дорозі до будівлі «біржі». З протилежного боку проспекту, якщо ми захочемо пройти до торгового центру «Еліте» повз каплицю святої Анни, нам також доведеться або виходити на дорогу біля світлофору, або «випрямляти» свій шлях через трав’яний газон, який у кількох місцях вже виглядає добряче протоптаним, а після дощу стає непрохідним.

Стосовно цих проблемних місць пояснення Тараса Фіцака звучали більш оптимістично та обнадійливо. Він запевнив, що у міської влади є план серйозного оновлення та облаштування пішохідних доріжок на проспекті Лесі Українки. У першу чергу там, де закінчені будь-які будівельні роботи і забудова вулиці прийняла остаточний вигляд. За рахунок поточного ремонту буде вирішена проблема пішохідних доріжок, які сполучатимуть дорожні переходи, особливо поблизу автобусних зупинок, з основним тротуаром на проспекті. Тобто буде облаштовано тротуарні відгалуження, що ведуть до будинків углиб вулиці. Ці роботи будуть проведені за рахунок поточного ремонту і за кошти міського бюджету.

Хочеться вірити, що центральна магістраль нашого Калуша, яка сполучає його середмістя з новою частиною, стане не тільки проїзною, але й прохідною.

До речі, з приходом весни у місті таки розпочалися роботи з його благоустрою та подекуди стартував ямковий ремонт. Відновилося й викладання бруківки на тротуарах. Але про це – у наступному номері нашої газети.

Володимир ПУХИР


Цього разу ми вирішили проілюструвати слова наших чиновників, які обіцяли розпочати у квітні масштабні роботи з благоустрою Калуша. Про це редакцію «ДП» запевнив ще перед Великодніми святами заступник начальника управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Тарас Фіцак.

Дійсно, якщо зараз пройтися вулицями нашого міста, то у різних його мікрорайонах видно, як ідуть ремонтні та реставраційні роботи. Зокрема, відновлено процес викладання бруківкою багатостраждального тротуару на вулиці Підвальній. Багатостраждального тому, що старий тротуар зняли ще минулого року напередодні Дня Незалежності, а повністю замінити його не змогли і до цьогорічного Великодня. Ми розпитали підрядника, який виконує ці роботи на ділянці від Центральної бібліотеки в напрямі до вулиці Грушевського. Приватний підприємець Микола Храповський повідомив, що усе залежить від вчасного фінансування з боку міської влади. Також були проблеми з нестачею робочої сили, бо перед Новим роком деякі працівники «рвонули» до Польщі. За його словами, кожні 150 кв. м викладеного бруківкою тротуару вартують в середньому 68-69 тис. грн. Причому до кошторису включаються і підготовчі роботи та демонтаж старого асфальтного покриття, а також робота допоміжного обладнання та механізмів, кінцева вартість яких може не вкладатися у визначену суму. Тому бувають періодичні зупинки у роботі. Саме цього тижня роботи знову призупинені. Взагалі на цій ділянці має відбутися повна реконструкція тротуарного покриття до кінця вулиці Підвальної з поворотом на Грушевського, з тим, щоб дійти до світлофора на перехресті вулиць Винниченка та Грушевського. Також заплановано на цьому перехресті розширити проїжджу частину дороги.

Крім того, калуськими дорожниками проведено ямковий ремонт центральних вулиць. Асфальт викладали на проспекті Лесі Українки та вулиці Степана Бандери. Підрядними організаціями вже виконано роботи з капітального ремонту асфальтобетонного покриття проїзної частини вулиці Марусі Чурай у мікрорайоні Загір’я. Так само капітально ремонтують тротуари на вулиці Хіміків попри речовий ринок. Паралельно на цій же вулиці здійснено капремонт ліній зовнішнього освітлення внітрішньоквартальних територій.

Також вже відновлено мережу освітлення на вулиці Писарськії в районі колишнього молокозаводу. А поряд, на вулиці Рубчака, ведеться капремонт цієї мережі. Усі роботи з облаштування вуличних ліхтарів у місті проводить ПП «Максвел».

На вулиці Рубчака розпочато підготовчі роботи зі зведення спортивного майданчика – міні-поля для футболу.

Отже, бачимо, що калуські комунальники після свят активно взялися до роботи з метою приведення нашого міста у пристойний вигляд.

До речі, ми ще не усі проблемні місця на вулицях Калуша висвітлили, тому про це – у наступних номерах газети.

Володимир ПУХИР

Login to post comments