Що очікують калушани до Дня міста?

Ще з середини березня міська влада Калуша активно розпочала організовувати заходи до Дня міста, який відзначаємо 27 травня. Проте  вони розпочнуться 24 числа цього ж місяця. Серед них: виставка дзвонів у музеї Калущини, свято духовної музики, вже майже традиційний Фестиваль бігусу та інші. До речі, останній внесли у реєстр обласних фестивалів.

Програма святкування відбуватиметься на бульварі Незалежності, замість площі Героїв, через будівництво фонтану.

В свою чергу «ДП» вирішили поцікавитися у калушан, що вони очікують від Дня міста.

Олена, 27 років, фрілансер:

– Цікаво було б організувати фестиваль з кулінарного мистецтва. Наприклад, коли б ресторанні заклади могли презентувати свої якісь цікаві та оригінальні страви. Проте не українські страви, а іноземні. Адже фестивалів з традиційною українською їжею вже надто багато. Можна було б навіть влаштувати Фестиваль піци. Адже зараз у нашому місті майже усі заклади громадського харчування її готують. Думаю, такий фестиваль сподобався б усім, особливо дітям і молоді.

Щодо розважально-музичної програми, то я не є великим прихильником української музики, надаю перевагу іноземним виконавцям. Хоча, повинна відзначити, що останнім часом вона стає якіснішою і прогресивнішою. На калуській сцені цікаво було б побачити популярний гурт «Kadnay».

Олександр, 31 рік, фотограф, актор:

– У 2012 році наш театр «ЛюбАрт» на День міста організував фестиваль «Колесо». Ми готували різні перформанси, запрошували театри з інших міст. Зокрема, була організована музична частина фестивалю, фотовиставка, показ мод тощо. Тоді частину коштів  для нього виділило місто, а частину отримали з грантів. Було б дуже цікаво, якби схожі заходи цьогоріч знову відбулися.

Марія, 45 років, вчитель:

– Насамперед хочеться, щоб місто було прибране, благоустрій облаштований. Адже приємно, коли навколо прибрані вулиці та зелені насадження. Звісно, надіємося на цікаву програму святкування, яка була б цікава як для молоді, так і для старшого покоління.

Олеся Франко, композитор, поетеса:

– День міста – це день його народження. Очікую, що воно пройде під гаслом «Краще місто, краще життя». Я як людина мистецтва не можу обійти увагою музику та слово. На мою думку, варто організувати поетичні читання та співочі конкурси, в яких згадували б наше місто, наших славних земляків та Прикарпаття. Варто звернути увагу на проведення родинних заходів, у яких приймали б участь сім’ї. Це можуть бути спортивні ігри, музичні змагання (відгадування та виконання пісень), танцювальні номери (організація сімейних виступів), художній конкурс (малюнок на тему «Калуш – моє місто»), в якому малювали б всі члени сім’ї.

Андрій, 44 роки, підприємець:

Оскільки я є кавоманом то я б хотів, щоб у нашому місті організували Фестиваль кави. Адже у Калуші її готують у майже всіх кафе, а також у нас з’явилося багато вуличних «кавових стаканчиків», де продають різноманітні і смачні напої. Можна навіть влаштувати невеличке змагання між цими закладами, де калушани могли б обрати, де найсмачніша кава у нашому місті. В свою чергу баристи могли б показати майстер-клас у її приготуванні.

Назар, 17 років, школяр:

Очікую хороших виконавців. Зокрема, хотілося б побачити український інді-рок-гурт «Vivienne Mort». До речі, тогоріч непоганою була ідея запросити популярний гурт «Hardkiss». Але, на жаль, тоді я був в Америці, і не мав можливості послухати їхнє виконання.

Софія, 19 років, студентка:

З метою ознайомлення з минулим нашого міста, було б цікаво, якщо провели б реконструкцію процесу солеваріння. Адже Калуш, як нам відомо, означає саме місце, де добували сіль.

Щоб урізноманітнити святкування, можна влаштувати бульбашкове шоу, але без клоунів. Ця розвага однозначно сподобалася б як дітям, так і дорослим. А ще можна організувати майстер-клас з виготовлення цікавих та оригінальних аксесуарів.

Віталій, 26 років, соціальний працівник:

– До Дня міста можна провести спортивні змагання, щось на кшталт богатирських ігор. Зокрема, варто було б запросити як калуських, так і прикарпатських стронгменів. На мою думку, це було б цікавим видовищем і привернуло б увагу багатьох калушан.

Артур Єфремов, директор музейно-виставкового центру:

Взагалі травень дуже насичений різноманітними заходами у нашому місті. Проте однією із найяскравіших подій є День міста, яке ми святкуємо 27 травня. Напередодні цієї дати, а саме 24 травня, у музеї Калущини відбудеться виставка дзвонів. Тому, користуючись нагодою, хочеться запросити усіх калушан відвідати цей захід.

Щодо ідей святкування, то хотілося б побачити в нашому місті якісних сучасних виконавців. Тому б дуже добре було б запросити в Калуш популярний гурт «Онука». Адже ці дівчата цікаві, харизматичні та яскраво виступили на розігріві «Євробачення» минулого року, затьмаривши навіть деяких конкурсантів. Через це, як відомо, їх навіть вирізали з прямого ефіру. Тому дуже хорошою ідеєю було б запросити цей гурт до Калуша.

 

Ірина КМІТЬ

Login to post comments