Як виглядатимуть майбутні фонтани?

Як повідомлялося раніше, у Калуші заплановане будівництво двох нових сучасних фонтанів. Наразі триває зведення одного із них, що знаходиться на площі Героїв. Також в планах будівництво споруди біля ПК «Юність».

Начальник управління будівництва та розвитку інфраструктури Калуської міської ради Богдан Грущак зголосився надати інформацію «ДП» стосовно зведення майбутніх споруд.

За його словами, перед будівництвом фонтана на площі Героїв серед містян провели опитування стосовно його майбутнього вигляду. Більшість з них підтримали ідею про класичний вигляд фонтана, тобто у вигляді чаші.

Також пан Грущак додав, що це буде світломузична споруда, яка матиме 87 прожекторів кольорового підсвічування, тобто вони змінюватимуть різнобарв’я кольорів. У неї буде 79 форсунок різного діаметру, розміщення яких підбирав проектант.

Сумарна вартість фонтана з проектом, експертизою і технічними умовами обійшлася місту більше ніж у 2,8 млн. грн. Щодо термінів, то споруда повинна бути зведена до Дня Незалежності.

Проте фонтан також потребує і технічного приміщення для подальшого обслуговування. Тому й виникла проблема, суть якої полягала в тому, що на площі Героїв у міської ради не було власної будівлі. Щоб вирішити це питання, її спочатку планували зробити під фонтаном, глибиною близько 3,5 метра. Проте це виявилося ненадійно, адже понаднормова вологість негативно впливає на електроніку, яка швидко може вийти із ладу. Адже необхідно підтримувати відповідний температурний режим і ставити кондиціонер, щоб уникати вологи. Тому було прийнято рішення поставити надземне технічне приміщення.

Богдан Грущак також розповів про будівництво фонтана біля палацу культури «Юність»:

− Спорудження фонтана розпочнеться у червні. Його вартість становитиме 500 тис. грн. Він буде пішохідного типу, тобто не матиме суцільної водної поверхні. Ім’я виконавця наразі не можемо повідомити, оскільки немає затвердженого проекту. Він буде відомий після експертизи.

На моє запитання, чим буде відрізнятися фонтан біля «Юності» від фонтана в центрі міста, начальник управління будівництва та розвитку інфраструктури відповів:

− Насамперед, це два різні проекти, які між собою не пов’язані. Роботи біля «Юності» простіші в порівнянні із фонтаном у центрі міста. Він буде без музики та динаміки, але з кольоровим підсвічуванням. Перевагою буде відсутність проблем із технічним приміщенням, оскільки поблизу палац культури.

А поки зводиться фонтан у центрі міста, уже встиг трапитися неприємний інцидент. Під час прокладання каналізації невідомі поцупили у робітників інструменти. Крадіїв, завдяки відеоспостереженню, впізнано і притягнено до відповідальності. Отже, поки одні будують, інші – крадуть.

З цього приводу Богдан Грущак звертається до калушан зі шпальт нашої газети з переконливим проханням: дотримуватися закону і шанобливо ставитися до праці людей.

А ми сподіваємося, що фонтан на площі Героїв додасть позитивного іміджу нашому місту. А також, що ми побачимо його до Дня Незалежності.

 

Ірина КМІТЬ

Login to post comments