День міста у Калуші

Цьогоріч святкування Дня міста у Калуші збіглося з Трійцею, що додало ще більшого імпульсу очікуванням та урочистостям. Щоб збадьорити наших містян, ранок 27 травня розпочався з легкоатлетичного пробігу від пам’ятника Роману Шухевичу до хотінської школи. Марафон присвятили пам’яті калушанина, атовця Павла Ліщинського, який у 2014 році загинув на Донбасі у 19-річному віці.

Опівдні у ПК «Мінерал» відкрилися урочисті збори, на яких пройшла церемонія нагородження переможців міського конкурсу-рейтингу популярності та здобутків «Досягнення року». Мер Калуша Ігор Матвійчук вручив нагороди переможцям у 13 номінаціях. Зокрема, «Подією року» визнано відновлення роботи на окремих виробництвах ТОВ «Карпатнафтохім», адже для нашого міста це дійсно стало головною подією економічного життя.

У номінації «Патріот міста» переможцем став атовець Олександр Коваль. «Волонтером року» визнано Петра Урсуловича, який відомий також як учасник подій на Майдані та в зоні АТО. Звання «Кращий громадський діяч» здобула голова міської громадської організації «Союз українок» Любов Липовська. До речі, вона є керівником аматорського театру «ЛюбАрт». Вчитель школи-ліцею №10 Ольга Кецмур отримала відзнаку «Кращий у галузі освіти». У номінації «Кращий митець року» переміг керівник зразкового духового оркестру «Золоті сурми» Іван Шалата. За спортивні досягнення року нагородили відзнакою срібну призерку чемпіонату світу з вільної боротьби Христину Березу. Номінацію «Вірність улюбленій справі» виграла режисер народного театру «Легенда» Леся Піцик. Перемогу у категорії «Милосердя і благодійність» виборов директор підприємства «Вомонд» Ігор Біць.

По обіді святкування Дня міста сконцентрувалися на бульварі Незалежності, де пройшов фестиваль духової музики. Сюди з’їхалися духові оркестри зі Львова, Івано-Франківська, Рівного, інших міст. Калуш, звісно, представляли «Золоті сурми». Ансамблі мажореток продемонстрували перед глядачами своє уміння марширувати під бравурну музику. Калуським мажореткам компанію склали їхні колежанки зі Львова, Рівного, Долини, Бурштина, Підмихайля.

На бульварі Незалежності було зафіксовано новий солодкий рекорд України. Калуські кондитери з ТОВ «Леосіті інвест» взялися перевершити своїх колег у випіканні найбільшого та найважчого торта. Шоколадний торт «Дзвін Калуша» мали нагоду скуштувати усі бажаючі. А охочих зібралося чимало, вони заздалегідь злетілися, наче бджоли на мед. Після того, як торт було обміряно і зважено офіційним представником Книги рекордів України, мер нашого міста Ігор Матвійчук першим його розрізав і частування розпочалося. Отже, вага торта становила 152 кг, а висота – 1,1 метра. Цей шедевр калуських кондитерів уже увійшов до Книги рекордів України. Рекорд присвячено 210-й річниці дзвоноливарства у нашому місті. Недарма торт був виготовлений у формі дзвона.

Під вечір святкування Дня міста, за традицією, перемістилося до парку імені Івана Франка. Тут пройшов фестиваль бігусу. Це єдиний в Україні гастрономічний фестиваль з приготування цієї народної страви. Публіці було представлено понад 10 рецептурних варіантів. Кухарі з Калуша, Івано-Франківська, Коломиї та Долини готували свої фірмові бігуси. Присутні у парку могли скуштувати й інші страви. Паралельно з кулінарним фестивалем у міському парку проходили фольклорні забави та розваги для дітей.

Увечері святкову програму завершив концерт. Перед калуською молоддю виступив гурт «Оnuka», відомий використанням у своїй творчості осучаснених народних мотивів та електронним звучанням. Музиканти вразили присутніх своїм світловим та модерним шоу. А розігрівав публіку гурт «Ван-Гог».

Отже, цього року святкування Дня міста у Калуші пройшло масштабно й з розмахом і запам’ятається нам надовго. Воно по суті розтягнулося на три дні завдяки довгому вікенду, що співпав з Трійцею.

 

Володимир ПУХИР

Login to post comments