капітальний ремонт дахів... капітальний ремонт дахів...

У Калуші запрацювала програма капремонту сходових кліток Featured

Із закінченням опалювального сезону у Калуші розпочався сезон капітального ремонту цілого ряду багатоквартирних будинків наявного житлового фонду. Вже у квітні майстри приступили до капітального оновлення в першу чергу під’їздів та дахів найбільш проблемних будинків.

Редакція газети «ДП» вирішила звернутися до управління житлово-комунального господарства міста та до жеківців за роз’ясненнями стосовно того, на які кошти та чиїми силами ці роботи проводяться. Також цікаво дізнатися, які будинки будуть відремонтовані та за якими критеріями вони відбиралися.

Як повідомив заступник начальника з технічних питань та перспективного розвитку житлово-комунального господарства УЖКГ Калуської міської ради Володимир Данилів, у бюджеті Калуша на цей рік закладені значні кошти на поточний та капітальний ремонт наявного житлового фонду міста. Усі ремонтні роботи ведуться згідно із затвердженою програмою. Зокрема, передбачено виконати капітальний ремонт існуючих рулонних покрівель у восьми будинках (вже виконано у трьох), капремонт шатрових покрівель – у чотирьох будинках (виконано у трьох), капремонт фасадів шести житлових будинків (вже виконано у трьох на вул. Б. Хмельницького, 9, 49 та 60). Крім того, вже проведено капремонт мереж холодного водопостачання у десяти з дванадцяти запланованих будинках. Також у плані – капремонт бетонних відмосток шести житлових будинків.

Заплановано капітальний ремонт сходових кліток у 16 багатоквартирних будинках. На цьому питанні заступник начальника УЖКГ зупинився детальніше. Він нагадав, що 21 грудня 2017 року на сесії міської ради депутати прийняли відповідну трирічну міську програму капітального ремонту сходових кліток багатоквартирних будинків, розраховану на 2018-2020 роки. Її кошторис становить 18 млн. грн. Ці гроші надійдуть з міського бюджету. У поточному році виділено 5 млн. грн., на які буде відремонтовано 16 будинків.

Основним критерієм, за яким обиралися ті чи інші об’єкти, що підлягають негайному капітальному ремонту, стала їхня аварійність. Також до уваги бралися найзанедбаніші та найнепривабливіші на зовнішній вигляд будинки. Тобто необхідність у ремонтних роботах визначалася за технічним станом цих будівель. До того ж враховувалась кількість скарг та звернень їхніх мешканців.

У деяких будинках ремонтні роботи тільки-но розпочалися, а в інших – близькі до завершення. Так, наприклад, у дев’ятиповерхівці на пр-ті Лесі Українки, 8 капітальний ремонт трьох під’їздів практично завершено. Роботи велися приватною фірмою, яка належить Миколі Серафимовичу. Кошторис склав 715 тис. грн. З кінця березня і до середини червня ремонтники повністю оновили сходові клітки на усіх поверхах та зовнішній фасад кожного під’їзду. Навіть змонтували нові перила на сходах. До слова, не встигли ремонтники закінчити свою роботу, як деякі недобросовісні мешканці встигли забруднити свіжопофарбовані сходові клітки. Дехто навіть умудрився проїхати велосипедними колесами по стінах.

Схожі ремонтно-реставраційні роботи ведуться і в будинку на пр-ті Лесі Українки, 14 силами будівельної фірми «Добробуд». Кошторисна вартість робіт тут складає 799,9 тис. грн.

Те саме відбувається і на вул. Коновальця, 5. В стадії завершення роботи на вул. Литвина, 11. Також повним ходом ведуться роботи на вул. Січових Стрільців, 29 та вул. Олекси Тихого, 9. Підлягають капітальному ремонту під’їзди у будинках на вул. Ковжуна, 3 і 5, вул. Винниченка, 4, вул. Підвальній, 1, вул. Січових Стрільців, 25 та Пушкіна, 13-б. У цьому списку і будинки на вул. Б. Хмельницького, 19 та вул. Литвина, 6.

На завершення Володимир Данилів зазначив, що у планах на цей рік також капітальний ремонт будинків на вул. Рубчака, 13, вул. Сівецькій, 1 та вул. Підвальній, 5.

Інформацію доповнила головний інженер КП «ЖЕО №1» Марія Слівінська. За її словами, жеківські працівники ще раніше розпочали своїми силами ремонтні роботи на деяких об’єктах. А тепер, коли у дію вступила прийнята калуськими депутатами цільова програма капітального ремонту та реконструкції житлового фонду, комунальники тільки допомагають залученим до цієї справи підрядникам вирішувати нагальні проблеми. Зокрема, електромонтери з «ЖЕО №1» оновлюють освітлення на сходових клітках та встановлюють світильники у під’їздах тих будинків, де проходять ремонтні роботи. Також жеківці встановлять придбані за кошти міського бюджету лавочки біля будинків на Винниченка, 18 та Каракая, 3.

Практично виконано капітальний ремонт покрівлі п’ятиповерхівки на вул. Винниченка, 6, 8, 10. Тут основні роботи здійснювала будівельна фірма «Добробуд».

Отже, можна зробити висновок, що з цього року у нашому місті відбуваються якісні зрушення у плані утримання наявного житлового фонду у задовільному стані. Ймовірно, це пов’язано зі вступом у дію законодавчих положень про управительські компанії та про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які з часом повинні перебрати на себе утримання усього наявного житла. Очевидно, що перед тим, як передати такі будинки в управління приватним компаніям чи новоствореним ОСББ, жеківці повинні привести їх у пристойний стан. І добре, що це робиться централізовано і за рахунок міського бюджету. Головне, щоб результатом цього стало покращення стану житлового фонду Калуша.

Володимир ПУХИР

Login to post comments