Замостив майданчик від сходів аж до дороги Замостив майданчик від сходів аж до дороги

«Акційна» домовина замість знищених дерев? Featured

Нещодавно в редакцію «ДП» звернулася пенсіонерка Лідія Пасічняк, яка мешкає на вулиці Хіміків, 8. Просила вплинути на кривдника-підприємця, який знищив дерева, висаджені її чоловіком.

О, то справа марна і безперспективна, мабуть, подумали наші читачі. Певною мірою редакція теж поділяє такий погляд. Бо, на жаль, суперечки через дерева простіше вирішити хорошими стосунками з сусідами, ніж Адміністративним кодексом і правилами благоустрою. Проте історія, яку розповіла нам Лідія Григорівна, особлива. Бо мова вже йде не про яблуні та груші, а про те, які життєві цінності сповідують молоді бізнесмени нашого міста.

Нагадаємо, що будинок за адресою Хіміків, 8 виходить фасадом на речовий ринок. Усі квартири його першого поверху давно переобладнали в магазини та комерційні приміщення. Не дивно, що тепер мешканці замість зелених палісадників бачать під своїми вікнами різноманітні сходи та замощені плиткою майданчики. Але у жовтні минулого року у цей своєрідний «торговий ряд» в’їхав новий підприємець, якому забракувало ще під’їзду для транспорту. Фактично, власник переобладнаної квартири, в якій до цього розміщалася турагенція, а потім магазин одягу, замостив собі майданчик від сходів аж до дороги. Тобто відтяв шматок пішохідного тротуару та газону! При цьому, звичайно, похоронив груші, яблуні, айву Лідії Григорівни.

– У жовтні минулого року молодий чоловік, Юрій Кузь, власник салону ритуальних послуг, приходив до мене і говорив, що зріже дерева, – пояснює пенсіонерка. – Оскільки мого чоловіка не було вдома, то ні до чого й не домовилися. Я ж думала, що то прохання, а вийшло – попередження. Наприкінці лютого, коли вибігла на галас і гуркіт під вікнами – двадцятирічна яблуня вже лежала на землі.

 Але мова не лише про те, шановні читачі, що новий власник вирішив упорядкувати муніципальні тротуари з газонами. Бо поки старенька жінка кричала і плакала за своїми виплеканими красенями, від рясного цвіту яких залишилася лише згадка на мобільному телефоні, чи то наймані робітники, чи добровільні помічники підприємця крижували стовбури і нахвалювали шашлички, які вони насмажать. А цинізм нового «пана», за словами Лідії Григорівни, взагалі вийшов за всякі межі, коли він наказав пенсіонерці «не нити» і пообіцяв підібрати домовину за акційною ціною. На завершення помічники підприємця завантажили на авто ще й горіх, викопаний з корінням. Тобто «поцупили» його у подружжя пенсіонерів. Принаймні так виглядають події з точки зору жінки.

– Лідіє Григорівно, звідки Ви знаєте, що тут має бути ритуальний салон «Реквієм» і що мали сутичку з його власником? – запитую, з сумнівом оглядаючи закрите приміщення без вивіски.

– Як цей молодик восени приходив, то залишив візитку і представився Юрієм, – відповіла старенька. – Але після того, як виклав собі проїзд до дороги, то кудись зник. І ніякого руху у цьому приміщенні не видно.

Зателефонувавши за номером, вказаним у візитці, яку ще зимою Лідії Григорівні вручив її «кривдник», я дійсно зв’язалася з Юрієм Кузем. Зареєстрованим у якості ФОП зі сферою діяльності «організація поховань і надання суміжних послуг». Від нього й дізналася, що ритуального салону на Хіміків, 8 не буде, і взагалі до цього приміщення він прямого відношення немає. Підприємець підтвердив, що займався благоустроєм території, проте факт сутички з літньою жінкою заперечував. «Все це повна маячня», – заявив Юрій Кузь під час нашої телефонної розмови. Врешті пригадав якусь пенсіонерку з вказаного будинку, але охарактеризував її як неврівноважену і… східнячку.

Щодо останнього, то мушу зауважити, що Лідія Григорівна розмовляла чистою українською мовою, а про місце народження я й не питала, бо Конституція України забороняє поділяти людей на «білих і негрів».

Врешті, коли справа вже видавалася патовою – слова пенсіонерки проти слів підприємця, – на допомогу надійшли документи. Лідія Григорівна надала редакції «ДП» два листи. Перший з них – відповідь Калуського відділу поліції на її звернення щодо зрізання дерев та грубого поводження приватного підприємця Кузя Ю.В. У ньому вказано, що повідомлення та заява пенсіонерки зареєстровані, а факти, наведені в матеріалах, знайшли своє часткове підтвердження.

А ось лист-відповідь на звернення до міського голови, підписаний першим заступником мера Галиною Романко, варто процитувати. Зокрема, у ньому написано, що після візуального огляду комісією з представників управління з надзвичайних ситуацій та міської архітектури:

«Було проведено розмову з орендарем даного об’єкту…

Зі слів орендаря, тут планується розміщення клініки по наданню послуг з офтальмології.

…одночасно повідомляємо, що управлінням було направлене звернення щодо притягнення до відповідальності відповідно до чинного законодавства приватного підприємця, власника квартири по вул. Хіміків, 8, Кузя Ю.В. в Державну екологічну інспекцію в Івано-Франківській області за незаконне зрізання дерев на території міста».

Виконавча влада міста також пообіцяла, що управління з питань надзвичайних ситуацій візьме під пильний контроль звернення Лідії Григорівни до поліції.

Чи варто сподіватися, що екологічна інспекція врятує Калуш від незаконного зрізання дерев? Сумнівно. Проте, можливо, наполегливість нашої читачки стане прикладом того, як літні люди та пенсіонери можуть захищати свої права. Щоб згадували про них не лише перед виборами, або влаштовуючи «тарифні заворушення» на сесії міської ради.

 

Маріанна ПОВАЖНЯК

Login to post comments