В якості джерел інформації використовував топографічні дані (польські та австро-угорські карти), спогади старожилів В якості джерел інформації використовував топографічні дані (польські та австро-угорські карти), спогади старожилів

«Посьолок» чи «Макіївка»? Featured

Калуський художник знайшов стару назву для нового міста

У неділю, 30 квітня, у Центральній бібліотеці ім. Тараса Шевченка калуський художник Ігор Бойкович презентував карту старих назв районів, урочищ, полів та інших локацій нашого міста.

Укладач мапи добре знайомий містянам, як автор «Двориків старого міста». Цього разу своє захоплення душею старого Калуша митець реалізував у форматі краєзнавчої розвідки. В якості джерел інформації використовував топографічні дані (польські та австро-угорські карти), спогади старожилів.

Результати досліджень Ігоря Бойковича, які він оприлюднив у кав’ярні Центральної бібліотеки, приурочені до 580-ї річниці першої згадки про Калуш. Автор сподівається, що деякі із аутентичних топонімів, характерні старому місту, зможуть повернутися у наш повсякденний вжиток ще до Дня міста. Так, він запропонував відновити самоназву тієї частини багатоповерхової забудови, яку ми досі зовемо «Посьолком» на стародавню «Макіївка» (Макієве село, Маківщина). Чи пристануть на те містяни? Ігор Бойкович впевнений, що їх зможуть переконати калуські ЗМІ, соціальні мережі та освітяни.

Презентація карти старих назв Калуша зібрала справжній аншлаг у бібліотечній кав’ярні. Місцеві історики, краєзнавці, громадські діячі, просвітяни, старожили охоче ділилися спогадами про свої вулиці і мікрорайони. Одразу було ініційовано декілька нових проектів. Зокрема вивчення розповсюджених калуських прізвищ. Отже, потрібно сподіватися на нові зустрічі в бібліотеці та дослідження калуських старожитностей.

А щодо давніх топонімів, то деякі назви збереглися до цього часу. Баня, Загробище, Саліна, Електровня – найвідоміші найменування. Інші залишилися лише у спогадах наших батьків та дідів, бо хто буде пам’ятати ті Помірки, на яких вже немає жодного морга поля?

 

Маріанна ПОВАЖНЯК

Login to post comments