повітряний порт, який в самому Франику символізували розкидані по локаціях гелікоптери... повітряний порт, який в самому Франику символізували розкидані по локаціях гелікоптери...

Позорище яке!

Минулого тижня усіх поціновувачів сучасного мистецтва і просто охочих до екзотики гостинно приймав порт Франківськ на березі Карпатського моря. Думаєте, що немає такого моря? Але поетичне бачення організаторів фестивалю «PORTO FRANKO» чітко окреслило і море, і повітряний порт, який в самому Франику символізували розкидані по локаціях гелікоптери. І взагалі франківчани так творчо підійшли до концепції фестивалю, що аж вигадали окрему міфологію…

 Але, як ви здогадуєтеся, мова йтиме не про фестиваль загалом, а про єдиний інцидент, який, підхоплений ЗМІ, ославив Станіслав мало не на всю Україну. Епатажний авангардний гурт «ХЗВ» виступив на закритій сцені в незвичному сценічному «вбранні». Фактично, на чоловіках не було нічого, навіть спіднього. Оцінювати мистецьку цінність такого перформансу я не візьмусь, бо, як кажуть, про смаки не сперечаються. Можливо, комусь побачене й почуте прийшлося до душі.

Наслідком провокативного експерименту для організаторів «PORTO FRANKO» стала відкрита кримінальна справа за статтею хуліганство. А мер Івано-Франківська Руслан Марцінків пригрозив освятити основне місце проведення фестивалю – палац Потоцьких.

Особливої пікантності скандалу додала політична складова, адже спонсором фестивалю був ні хто інший, як нардеп Олександр Шевченко – ймовірний претендент на майбутні президентські перегони. Не думаю, що все це було сплановано заздалегідь, але вийшла несподівана комбінація. Спонсорсько-благодійна коса Шевченка напоролася на камінь досить специфічних цінностей «Свободи». Звичайно, мер Станіслава вкотре продемонстрував фантастичну прихильність ідеалам справжньої свободи і демонстративно наплював як на Конституцію України, так і на міжнародні норми в царині прав людини. Хіба ж вперше? Два роки тому саме Руслан Марцінків «далекоглядно» заявив про те, що лише християнин може бути патріотом України. Ляпнув він таке, надивившись на осіб веселкової орієнтації, але слово – не горобець – поставило тавро й на, скажімо, кримських татарах та інших релігійних общинах України.

А найкумедніше вели себе в умовах скандалу з перчинкою прикарпатські ЗМІ. Саме інтернет-видання, з десятками криків «бридота!» в коментарях, розтиражували історію. І навіть з задоволенням виклали світлини. Багато світлин. Десятки світлин. Уявіть собі цю картину. Внизу під статтями ламають списи відносно адекватні коментатори й боти, які верещать про безпутство, аморальність, занепад християнських цінностей. І все це на фоні веселих учасників «ХЗВ», які світять «морквинами» прямо на сайті. Ну, хіба не сюрреалізм? На закритому майданчику «лише для дорослих» – хуліганство і святотатство, а на відкритому для всіх інтернет-сайті – будь ласка. І не скаржтесь тепер, що діти побачать, лицеміри.  

 

Ліна НЕСТОР

Login to post comments