А в Калуші з паростків пшениці готують сік А в Калуші з паростків пшениці готують сік

Рецепт корисного соку – лише зерно і вода?

Однією із потреб сучасної людини, яка слідкує за своїм зовнішнім виглядом і здоров’ям, поряд із фітнесом, є правильне харчування. Про те, що саме йде нам на користь – існує багато точок зору. В останні роки популярним стає переконання про тонізуючий, оздоровлюючий та зцілюючий ефект пророслої пшениці та інших злакових культур. А в Калуші з паростків пшениці готують сік. Отож знайомимо вас з власником магазину «Квітра», який можна знайти на площі Героїв (вул. Шевченка, 7) – Миколою Якимечком.

– Доброго дня, пане Миколо! Розкажіть, будь ласка, звідки Ви дізналися про сік паростків пшениці?

– Про користь соку з паростків пшениці я випадково дізнався із преси. От про пророслі її зерна і знаю ще з університетських часів, навчаючись на фізкультурному факультеті. Адже викладачі нам розповідали, що це один із видів здорового харчування, який наповнює організм потрібними мікро- та макроелементами. А от про те, що можна проростити паросток, з якого можна вичавити сік, довідався дещо пізніше.

– Як відбувається самопророщення зерен? Які умови необхідні для цього процесу?

– Спочатку зерно замочується. До десяти днів воно розкладається. Потім виростають паростки висотою 10-15 см, які ми зістригаємо і вичавлюємо з них сік. Ніяких додаткових препаратів ми не використовуємо, лише зерно, піднос і воду. Щодо умов, то оптимальна температура для проростання – 13-18°С. Також потрібна і відповідна вологість повітря, якій сприяє наше підвальне приміщення.

– Скажіть, будь ласка, які властивості соку з паростків пшениці?

Ну, окрім широкого спектру корисних речовин, у зернах пророслої пшениці міститься ще й хлорофіл. Тобто зелений пігмент, який присутній в клітинах рослин. Він дещо нагадує гемоглобін. І коли ми насичуємо організм цією речовиною, то швидше транспортується кисень. Відповідно прискорюється обмін речовин. Організм сам себе зцілює.

– Можете назвати декілька прикладів, в яких цей оздоровчий напій проявив себе особливо добре?

Нещодавно жінка для чоловіка взяла 20 порцій замороженого соку. За її словами він, пропивши повний курс лікування, помітив як почав виліковуватися від псоріазу. А ще одна моя знайома взяла цього напою для дитини, в якої був поганий зір. Через деякий час жінка похвалилася, що її дитина стала краще бачити.

– Розкажіть, будь ласка, скільки часу потрібно пити такий сік?

– Неможливо однозначно відповісти на це запитання. Адже це залежить від індивідуальних особливостей організму та «запущеності» хвороби. Проте хочу зауважити, що ми не аптека, ми просто допомагаємо людям оздоровитися.

– А які ще продукти здорового харчування є у Вашій крамниці?

– У нас є широкий спектр фіточаїв, меду, харчових добавок, сумішей. Також в наявності натуральна кава та медові цукерки. Все це також містить багато корисних речовин, допомагає відновити та вітамінізувати організм.

 

 

Last modified on Четвер, 14 червня 2018 14:15
Login to post comments