Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Досить нав’язувати громаді ідеологічні прожекти? Досить нав’язувати громаді ідеологічні прожекти?

Декомунізація вулиць. Досить демагогії?

23 лютого на сесії Калуської міської ради знову згадали про перейменування вулиць нашого міста. Так, на прохання депутата Святослава Федоришина слово надали представниці мешканців Трублаїні, а його колега Тарас Ходак озвучив думку мешканців Ломоносова.

В обох випадках люди виступили проти того, щоб окремі міські діячі шукали собі політичного зиску за рахунок калушан. Адже ні радянський дитячий письменник Трублаїні, ні російський натураліст XVIII ст. Ломоносов не є символами комуністичного режиму, а отже, не підпадають під декомунізацію. Можливо, вулиці Калуша й доречно було б називати на честь інших, більш близьких нашому місту й нашій історії, постатей, але чому фінансові витрати повинні нести калушани?

Те, що витрати – при відчуженні майна, оформленні земельних ділянок тощо – будуть, підтвердив головний архітектор міста Роман Кузик. Ще під час громадських слухань щодо перейменування вулиць Пушкіна, Ломоносова, Іскри, Трублаїні та Сухомлинського, які відбулися 20 лютого в ПК «Мінерал».

А ми нагадаємо, що в листопаді минулого року в рамках заходів з декомунізації Калуська міська рада перейменувала три вулиці. Колишня Руднєва стала Тисовського, Скрипника перейменували на Климишина, Черняховського – на Паліїва.

Про долю ще п’яти вулиць, назви яких жодним чином не пов’язані з пропагандою комуністичного тоталітарного режиму, депутати вирішили запитати громадськість.

Наприкінці грудня 2016 року міський голова Ігор Матвійчук видав розпорядження щодо громадського обговорення наступних перейменувань: Трублаїні – на Михайла Гуцуляка; Сухомлинського – на Кирила Осьмака; Пушкіна – на Гетьмана Мазепи; Іскри – на Родини Келебай; Ломоносова – на Івана Пулюя. А вже 30 грудня начальник відділу внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради Тарас Нижник ініціював ідентичну електронну петицію. На сьогодні її підписало… чотирнадцять калушан.

До речі, щодо електронних петицій. 19 січня було зареєстроване звернення до виконавчої влади міста про перейменування вулиці Пушкіна на вулицю Небесної сотні, яке наразі зібрало 33 підписи. А 21 лютого з’явилася петиція з вимогою заборонити перейменовувати вулицю Пушкіна і припинити «займатися демагогією». Її підписало 58 калушан.

Можливо, дійсно досить нав’язувати громаді ідеологічні прожекти і відволікати виконавчу владу міста від реальних справ?

Маріанна ПОВАЖНЯК

Маріанна ПОВАЖНЯК

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments