книги за 1000
Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
враженнями про творчість Михайла Козоріза поділилися художник Віктор Конів, поет Іван Ткачик, журналіст Петро Шевчук враженнями про творчість Михайла Козоріза поділилися художник Віктор Конів, поет Іван Ткачик, журналіст Петро Шевчук

Михайлу Козорісу виповнилося б 135

12 березня в Центральній бібліотеці ім. Т. Шевченка відбулася година-реквієм «Талант його був тихим голосом, але могутній чуттям». Захід був присвячений 135-й річниці від дня народження прозаїка, публіциста й уродженця Калуша Михайла Козоріса.

Зазначу, що до цієї дати було оновлено меморіальну дошку, яка встановлена на фасаді бібліотеки. До цієї справи долучився калуський скульптор Ігор Семак.

Цього дня присутні калушани мали можливість ознайомитися з життєвим і творчим шляхом Михайла Козоріса. Ведучі заходу – працівники бібліотеки Микола Когут та Ольга Небилович – розповіли про нелегку долю нашого земляка, життя якого трагічно закінчилося на Соловках.

– Більшість його творів присвячена простим селянам, галицьким хліборобам, які тяжко працювали… – зауважив Микола Когут.

Своїми враженнями про творчість Михайла Козоріза поділилися художник Віктор Конів, поет Іван Ткачик, журналіст Петро Шевчук. А поет Богдан Сімків прочитав вірш «Михайло Козоріс».

Наприкінці учасники заходу поклали квіти до оновленої меморіальної дошки Михайлу Козорісу.

Довідка. Він народився в сім’ї міщанина 2 березня 1882 року в місті Калуші. Закінчив початкову школу рідного міста, а згодом батьки відправили його на навчання до Станіславівської гімназії. Відтак Михайло Козоріс подався до Львова та поступив на юридичний факультет Львівського університету.

Був активним громадським діячем, працював у редакції «Калуського листка», де публікував свої твори, брав участь у національному відродженні Калуша та його околиць.

Автор збірок оповідань «Тарас-дитина» (1914), «Дві сили» (1927), «Віче», «То був злодій» (1928), «За порадою» (1929) «По кам’яній стежці», повістей «Село встає» (1929), «Чорногора говорить» (1931), «Голуба кров» (1932). Написав спогади про Івана Франка, Марка Черемшину, Василя Стефаника.

Ксенія ІСАЄВА

Login to post comments