книги за 1000
Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Володимир Шовкошитний: «Українська держава №1 у новій європейській спільноті!»

Минулого тижня в Центральній бібліотеці ім. Т. Шевченка відбулася літературна зустріч із письменником і видавцем Володимиром Шовкошитним. Разом із ним до Калуша завітала й дитячаписьменниця Віталія Савченко.

На зустріч прийшли калушани різного віку. Приємно, що була тут і молодь. Володимир Шовкошитний знайомив присутніх не тільки зі своїми книгами. Багато говорив про видання інших сучасних авторів, які надруковані у видавництві «Український пріоритет», котре створив кілька років тому. Сьогодні тут друкують як авторів, які вже стали символами української літератури, так і нових поетів та прозаїків.

Зокрема, на зустрічі йшла мова про книгу нашої землячки Ольги Слоньовської «Упольоване покоління». Авторка, на жаль, не змогла приїхати на зустріч. Її нове видання – про студентів, вчителів, учнів. Володимир Шовкошитний вважає цей високохудожній твір новою педагогічною поемою. На його думку, немає жодної книги, де б йшла мова про студентів, які стануть хорошими батьками, які впевнено йдуть у доросле життя. А герої Ольги Слоньовської – дуже світлі, хоча й зі складними долями. Видавець запевняє, що «Упольоване покоління» прочитається на одному подиху.

Представлений на зустрічі роман «Експрес-наречений» Василя Кузана описує ситуації, взяті з життя закарпатців. До речі, автор не приїхав до калушан через те, що його запросили до Львова. За словами Володимира Шовкошитного, там йому пропонують завідувати музеєм Івана Франка в Нагуєвичах.

Видавець порекомендував калушанам прочитати також «Долітописну історію України». Це дослідження, на його думку, ставить з голови на ноги всю історіографію Східної Європи, Євразії і всього світу з часів Чорноморського потопу до Київської Русі.

Свою нову книгу для дітей «Сім’я чарівників» Віталія Савченко презентувала калушанам сама.

Цікавою була розповідь Володимира Шовкошитного про його життя. Він розповів, як займався перепохованням Василя Стуса, Олекси Тихого та Юрія Литвина. А також про те, як пізніше брав участь у створенні фільму про Стуса.

– Радянська імперія боялася навіть мертвих українців, – такий висновок зробив пан Володимир після виконання цієї важливої місії.

Говорячи про власні книги, Володимир Шовкошитний представив історичний роман «Кров свята». У ньому автор, опираючись на архівні документи, розповідає про героїку українських повстанців, а також робить спробу розібратися в причинах і особливостях конфліктів всередині повстанського руху.

Дарія ОНИСЬКІВ

Login to post comments