Поліклініка готова втілювати програму«Доступні ліки» Featured

Адміністрація просить зголоситися власників аптек, які бажають працювати за цією програмою

На впровадження урядової програми «Доступні ліки», за якою пацієнти окремих категорій зможуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою, на Калуш передбачено 847,5 тис. грн. Про це повідомив головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин.

– 29 березня відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації. На ній йшлося про готовність закладів охорони здоров’я області до впровадження реімбурсації лікарських засобів пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. Згідно з Постановою Кабміну від 10 березня, на Калуш передбачено 847 500 грн. Поліклініка готова втілювати програму«Доступні ліки». Щоб якнайскоріше калушани могли скористатися наданим правом, адміністрація просить зголоситися власників аптек, які бажають працювати за цією програмою, – наголошує Михайло Гаврилишин.

За словами головного лікаря, щоб отримати ліки, пацієнт має звернутися до лікаря. Останній зробить запис у медичній картці. Рецепти в поліклініці є.

Щодо переліку препаратів, то, за словами Михайла Богдановича, він не може задовільнити ні пацієнтів, ні медичних працівників.

– Скажімо, більшість астматиків користуються іншими ліками. Перелік не є сучасний. Тільки 15% хворих на бронхіальну астму калушан (їх – 280 осіб) можуть користуватися тими середниками, які є в переліку. Але все ж таки пацієнт має вибір, який надає держава. І ми, медичні працівники, звичайно будемо виконувати цю державну програму, – говорить головний лікар поліклініки.

 

Дарія ОНИСЬКІВ

Дарія ОНИСЬКІВ

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments