книги за 1000
Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Калущина цьогоріч має відправити до війська 45 юнаків

 

У квітні розпочався черговий призов на строкову службу. Триватиме він два місяці – до кінця травня. Як повідомив військовий комісар Калуського обєднаного міського військового комісаріату майор Андрій Павлишин, згідно з планом, цієї весни із Калущини до війська мають відправити 45 чоловік. У зону АТО ніхто з них не поїде.

– На строкову службу підуть чоловіки, які придатні за станом здоров’я. Їм повинно бути від 20 до 27 років на момент відправлення до військових частин, – говорить військовий комісар. – Для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України та інших військових формуваннях України, термін служби становить до 18 місяців. А ті, хто мають вищу освіту, служитимуть до 12 місяців.

На даний час на Калущині тільки 23 чоловіків готові до відправки у військові частини. 6 і 12 квітня відправили на службу шістьох із них. Наступна відправка призовників запланована на 20 квітня.

– Основною проблемою призову є те, що хлопці ухиляються від свого громадянського обов’язку. У військкомат не з’явилося півтори тисячі чоловіків, які підлягають строковій службі. Ті, хто приходять у зазначений термін, впевнені, що отримають відстрочку, – ділиться призовними проблемами Андрій Павлишин. – Законом передбачені умови, які дозволяють отримати відстрочку від проходження військової служби. Так, до армії не піде той, хто утримує непрацездатну матір або батька, чи іншого родича; має дитину віком до трьох років; самостійно виховує дитину (без матері); має двох і більше дітей; має вагітну дружину або дружину-інваліда; сирота; має тимчасові проблеми зі здоров’ям; той, хто здобуває освіту за денною формою навчання. Також відстрочку на весь період роботи за фахом отримують представники таких професій: учителі, медики, священики та поліціянти. Отримують відстрочку від проходження військової служби ще й підозрювані у кримінальних справах, які на даний час перебувають під слідством. Повне ж звільнення від призову мають люди, котрі не підійшли за станом здоров’я та ті, кому вже за 27 років.

Військовий комісар наголошує, що, згідно із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», кожен, хто отримав повістку, має з’явитися у військовий комісаріат у зазначений термін. Якщо повістка не надійшла через різні причини, то, відповідно до ст.15 цього закону, призовник зобов’язаний з’явитися в комісаріат для з’ясування обставин.

Якщо призовник ухиляється від прибуття до військкомату, йому загрожує адміністративна відповідальність. Зокрема, ухиляння від призову тягне за собою обмеження волі строком до трьох років.

Андрій Павлишин також нагадує, що жодного з призовників не залучатимуть до участі в антитерористичній операції на Сході України. Строковики проходитимуть службу у військових частинах, розташованих у межах території, яка підконтрольна Україні.

 

Дарія ОНИСЬКІВ

Дарія ОНИСЬКІВ

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments