книги за 1000
продовжує реєструватися підвищений вміст хлоридів у воді криниць на вулицях Зарічній, Лемківській, Дорошенка продовжує реєструватися підвищений вміст хлоридів у воді криниць на вулицях Зарічній, Лемківській, Дорошенка

Вода з центрального водопроводу відповідає нормам. З криничною – є проблеми Featured

Протягом І кварталу цього року фахівцями Калуського міськрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» продовжувались моніторингові дослідження ґрунту та води.

Як повідомила заввідділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Лідія Плачинда, вони проводяться щомісяця на виконання Указу президента України «Про оголошення території міста Калуша та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації».

– Моніторингові дослідження проводимо в контрольних точках: по 10 криниць у селах Кропивник, Сівка-Калуська, Верхня, шість криниць у селі Мостище та дві – в Пійлі. Під моніторинг також підпадають 21 криниця в мікрорайонах міста, які знаходяться в зоні впливу хвостосховищ ДП «Калійний завод». Маємо п’ять контрольних точок для досліджень проб води централізованого водопроводу. Беремо до уваги по дві проби ґрунту та води з контрольних свердловин у санітарно-захисній зоні полігону токсичних відходів ТзОВ «Оріана Галев» та потічка Сапогів вище й нижче полігону. І ще дві контрольні точки для щомісячних досліджень – з потічків Кропивник та обвідного каналу річки Сівка в зоні впливу ДП «Калійний завод», – повідомила Лідія Плачинда.

За її словами, в І кварталі з контрольних точок центрального міського водопроводу за санітарно-хімічними та санітарно-мікробіологічними показниками досліджено по 28 взірців води. Всі вони відповідають вимогам Державних санітарних правил і норм.

– Станом на 30 березня за санітарно-хімічними показниками досліджено 156 взірців води криничної з контрольних точок міста та району, 28 з яких не відповідають гігієнічним вимогам, – констатує заввідділення. – Проведено дослідження 44 проб води криничної в мікрорайонах міста Калуша, в десяти з яких виявлено високий вміст хлоридів у концентраціях 628-6488 мг/дм3.

Лідія Плачинда також повідомила, що продовжує реєструватися підвищений вміст хлоридів у воді криниць на вулицях Зарічній, Лемківській, Дорошенка.

У взірцях води з контрольних точок на вулицях Лемківській,4, Дорошенка,12 виявлено перевищення вмісту сульфатів: 550-618 мг/дм3 при нормі 500 мг/дм3. Сухий залишок відповідно досягає 1815-7520 мг/дм3 при нормі 1500 мг/дм3.

Досліджено 26 проб питної води з криниць у селі Кропивник, 27 – в Сівці-Калуській, 18 – в Мостищі, три – в Пійлі.

– У всіх досліджених взірцях не виявлено перевищення вмісту хлоридів, – каже Лідія Плачинда. – Також досліджено 30 взірців води криниць мешканців села Верхня. Із них 18 не відповідали гігієнічним вимогам за визначеними органолептичними (запах 4-5 балів при нормі 3 бали, забарвленість 40-45 градусів при нормі 35 градусів) й фізико-хімічними показниками (вміст заліза 1,46-2,5 мг/дм при нормі 1,0 мг/дм).

У зоні впливу Домбровського кар’єру проведено по два дослідження води з поверхневих водойм – річки в Кропивнику й обвідного каналу річки Сівки. Нестандартних не виявили.

Протягом І кварталу санітарно-гігієнічною лабораторією проводились дослідження проб води з контрольних свердловин, з поверхневих водойм і ґрунту на визначення вмісту гексахлорбензолу:

 Було досліджено по шість проб води з контрольних свердловин, води з поверхневих водойм (зокрема, потічка Сапогів, вище та нижче полігону) та ґрунту. Нестандартних виявлено не було. Не виявлено гексахлорбензолу і в 48 взірцях питної води з індивідуальних криниць мешканців сіл Верхня та Мостище, – наголошує Лідія Плачинда.

 

Дарія ОНИСЬКІВ

Дарія ОНИСЬКІВ

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments