Калуські діти мають можливість навчитися розуміти кращі зразки світової та української культури Калуські діти мають можливість навчитися розуміти кращі зразки світової та української культури

Звітувала Калуська музична школа

У Провідну неділю поціновувачі музичного мистецтва мали змогу насолодитися як класичною, так і народною музикою, послухати українську пісню. Того святкового дня в ПК «Юність» звітували творчі колективи й окремі виконавці Калуської дитячої музичної школи.

Схвальні відгуки після майже двогодинної концертної програми лунали як від глядачів, так і від представників міської влади – заступника міського голови Любові Максимович і начальника управління культури, національностей і релігій Іванни Гринів.

І невипадково. Адже Калушу є ким пишатися. Як наголосила ведуча заходу, музикознавець Зоряна Середа, впродовж цього навчального року понад 70 вихованців Калуської музичної школи здобули перемоги й стали лауреатами та дипломантами виконавських конкурсів обласного і всеукраїнського рівнів. Зі сцени лунали слова вітань до кожного з них. А також – їхні наставників і батьків.

Прокоментувати подію «ДП» попросили директора музичної школи Лесю Милимуку.

– Сьогоднішній звіт – це кропітка робота наших викладачів та учнів протягом всього навчального року. Користуючись нагодою, хотіла б наголосити на перевагах занять музикою для розвитку дитини, для її впевненого майбутнього, – говорить директор. – Музичні заняття відмінно розвивають розумові здібності. Вивчення теорії сприяє розвитку абстрактного мислення. Виконання музики тренує просторове мислення. Запам’ятовування нотних текстів, спеціальних позначень, звучання інтервалів, акордів, ладів та іншого розвивають постійну пам’ять. Заняття музикою допомагають дисциплінувати і привчити себе до систематичної праці. Це один з кращих способів розвинути терпіння, акуратність у роботі, зосередженість, волю і характер. Люди, які займаються або займалися музикою, краще говорять і пишуть, швидше освоюють іноземні мови. Не дивно, що у багатьох просунутих компаніях і корпораціях віддають перевагу претендентам з додатковою музичною освітою. Діти, які відвідують музичну школу, навчаються бути організованими, вчаться будувати плани і виконувати їх у заданий термін. Погодьтеся, це ж одна з найбільш корисних життєвих навичок! Вони не бояться публіки. На місце страху приходять впевненість у собі й підвищена самооцінка. Що дуже важливо в житті кожної людини.

Калуські діти мають можливість навчитися розуміти кращі зразки світової та української культури. І, закінчивши музичну школу, бути впевненими у своїх силах й обов’язково добитися чогось у житті. Адже в Калуші – мінімальний розмір оплати за навчання гри на тому чи іншому музичному інструменті. А на духових та ударних інструментах, на бандурі й цимбалах – навчання взагалі безкоштовне.

– Хочемо подякувати владі міста Калуша та депутатському корпусу за розуміння й ставлення до мистецької освіти, яка є духовним і моральним збагаченням наших дітей. За добре й своєчасне фінансування. За мінімальний розмір оплати та за безкоштовне навчання на деяких інструментах. За новий рояль у ПК «Мінерал». За все, що ви робите, і, дай Боже, ще зробите для нас і для наших дітей та для її величності музики в Калуші, – такі слова подяки линули зі сцени «Юності» того святкового дня.

Дарія ОНИСЬКІВ

 

 

Дарія ОНИСЬКІВ

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments