книги за 1000
Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Вандалізм – «явний» слід Кремля!

Справа в тім, що за останній час у нашій рідній державі значно почастішали випадки варварського ставлення до пам’ятників історії, в першу чергу тих, які мають визначне міжнародне значення. Це і пошкодження надгробних плит на військових цвинтарях, меморіальних комплексів встановлених на честь закатованих фашистами, пам’ятники і пам’ятні дошки, що присвячені історичним діячам та подіям на сході України, а також пошкодження у Львівській області пам’ятника полякам, закатованим Гітлером тощо. Окремо хочу відмітити акт вандалізму, вчинений в лютому 2017 року по відношенню до Генконсульства Польщі у Львові.

«У сучасній війні Росія використовує абсолютно всі доступні їй засоби. І, по суті, ми бачимо, що українсько-польське історичне порозуміння, більше того, українська історична пам’ять перебуває під дуже сильним пресом російської машини пропаганди. Росія зрозуміла, що саме завдяки тій політичній конфігурації, яка наразі склалася в Польщі, саме завдяки тому, що там є політичні сили, які апелюють до відверто реваншистських ідей, з’явився добрий ґрунт для просування такого роду дій  та ідей. Відтак, російські спецслужби напряму починають фінансувати не тільки фільми а-ля «Волинь» або окремих науковців, які намагаються в односторонньому порядку показати волинську трагедію. Вже іде процес вербування людей для того, щоби вони демонстрували, що, мовляв, в України з Польщею є величезні проблеми, — каже експерт. — Певною мірою росіяни дуже зацікавлені у тому, аби той рівень взаєморозуміння, який був між політичними елітами Польщі і України, був розбитий, і щоби українське і польське суспільство дивилося один на одного, якщо не всуціль вороже, то з негативом і підозрами».

На нашу думку, системність, з якою зловмисники скоюють акти наруги у цей складний для нашої держави час, свідчить про те, що це є спланованою, цілеспрямованою акцією проросійських організацій, метою якої є намагання спровокувати міжнаціональні та міжетнічні конфлікти, пересварити українців з іноземними партнерами, дискредитувати Україну на міжнародній арені та перешкодити втіленню євроінтеграційного розвитку нашої держави.

Ми  засуджуємо такі прояви, закликаємо громадськість мобілізуватися (шляхом утворення добровольчих загонів, «народних дружин» тощо на території населених пунктів) для збереження міжнаціональних, державних та регіональних надбань історії, не допустити їх руйнування чи повного знищення. Адже кінцевою метою Росії є завдання шкоди територіальній цілісності та конституційному ладу України. 

Login to post comments