книги за 1000
Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Перспектива заробітку в РФ чи перший крок до державної зради?

 Багато українців, які їздять до Російської Федерації на заробітки, у себе в країні, як правило, страшенні патріоти. Більшість – мешканці Західної України. Але коли з'являється загроза, що вони не зможуть їздити працювати до Росії, вони готові ледь не революцію влаштувати. Тобто, якщо в них буде якась перепона для поїздок до РФ, вони можуть почати бунтувати. Можливо, із деякою затримкою, але це буде обов'язково. При цьому у вказаному питанні крім прагматичної сторони у вигляді потенційної можливості заробити гроші, є інший – більш суттєвий аспект – це загроза ідеологічної обробки та ідейного впливу «русского мира».

У російських документальних фільмах та новинах їм наочно показували, що саме Україна збила «BOEING МН-17», що саме українці щодня обстрілюють Донецьк, що для України, як казали по телебаченню російські «експерти», буде кращою федералізація, двомовність та відмова від євроінтеграції.

Прикладом такого впливу стала нещодавня всеукраїнська «героїня» Надія Савченко, яка за два роки в російській тюрмі, під впливом російського телебачення та розмов з федеральними слідчими, після повернення в Україну почала говорити про зняття з РФ санкцій, поступки України на Донбасі, амністію бойовикам тощо. І не тому, що її нібито «завербували», а тому, що роки маніпуляційної пропаганди здатні змінити світогляд будь-якої людини, яка не має твердих ідеологічних переконань та сформованого історичного й політичного світогляду.

Часто навіть українські патріоти, які волею долі опинилися в РФ, чи жителі українського Криму та Донбасу, які зранку прокинулися і побачили на вулицях танки, російські триколори та бородатих чеченців і почули, що «тепер тут буде Росія», мають небезпідставно повністю проукраїнські погляди, однак не уникли впливів російського «фактажу», часто більш брехливого, ніж пропагандистські міфи. Складно жити в РФ і не вірити, якщо всюди в медіа демонструють «свідчення» і «докази» про розіп’ятого хлопчика, особливо якщо багато знайомих та навколишніх щиро переконані у правдивості цього «злочину». Українські патріоти в РФ збентежені, бо не знають, навіщо ж земляки-українці, нехай і захищаючи рідну землю, «розіп’яли» того трирічного хлопчика? Отож тривале перебування українців на території ворожої держави так чи інакше зомбує свідомість пропагандою та викривляє політичну свідомість навіть проукраїнських громадян.

Підсумовуючи сказане напрошується один загальний, але дуже суттєвий висновок: пропагандисткою машиною РФ формується міцна ідеологічна канва для потенційного залучення кожного українця до діяльності, яка, м’яко кажучи, зовсім не відповідає національним інтересам України. Наївно було б сподіватись, що цим не користується російська ФСБ, яка, як відомо, ніколи не вирізнялась надто делікатними та морально-етичними принципами в своїй діяльності. Окремі, навіть в недавньому минулому проросійські політологи, екс-працівники спецслужб вже зараз заявляють, що, з огляду на вищевказані об’єктивні обставини, які склались довкола українських заробітчан в РФ, більшість із заробітчан, за рідкісним винятком, підписали угоду про співпрацю з ФСБ. Це, на переконання експертів, навіть не обговорюють. Немає жодного українця, що поїхав на заробітки до РФ, якого б там не завербувала ФСБ. При цьому, на думку тих же експертів, кожен українець, який працює на іншу державу як мінімум має бути під підозрою й давати пояснення. І тільки так теоретично можливо припинити політичне використання цієї величезної маси людей, яких потенційно може використовувати РФ для розхитування суспільно-політичної ситуації та посилення соціальної напруги всередині України.

Напевно потенційному заробітчанину ще до поїздки на територію Російської Федерації варто задатись питанням: чи виправдовують потенційні ризики стати зрадником для своєї держави перспективу можливого (ключове слово, оскільки не зі всіма заробітчанами роботодавці розраховуються в повній мірі) заробітку на відносно нетривалий час? Адже все таємне рано чи пізно стає явним…

Login to post comments