• 14 травня 2018
  • 428

Москва втручається в процес отримання автокефалії церкви

Синод УПЦ КП звинувачує Московський Патріархат та Митрополію Московського Патріархату в Україні у втручанні в процес вирішення питання про автокефалію.

Під виглядом релігійної діяльності структури Московського Патріархату в Україні поширюють ідеологію «Руского мира».

Московський патріархат грубо втручається в процес визнання автокефалії Православної Церкви в Україні, і намагається перешкоджати цьому, говориться у зверненні від імені Священного Синоду Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, оприлюдненому на сайті УПЦ КП.

У зверненні, наприклад, відмічається, що питання надання УПЦ КП Томоса про автокефалію є питанням, яке вирішується виключно між Українською Православною Церквою та Константинопольським Патріархатом, а Президент України в даний процес не втручається.

«Разом з тим, відомі численні факти політичного та державного втручання з боку Російської Федерації та прокремлівських політичних сил в Україні в процес визнання з метою перешкоджати йому. Через дипломатичні та інші канали в інтересах влади Росії та Московської Патріархії здійснюється тиск на Константинопольський Патріархат, інші Помісні Православні Церкви. Прокремлівські політичні структури в Україні організували збір підписів, які, на їхню думку, повинні «засвідчити небажання» православних в Україні підтримати розпочатий процес» - відмічають представники синоду.

Синод УПЦ КП звинувачує Московський Патріархат та Митрополію Московського Патріархату в Україні у використанні впливу, в тому числі і фінансового, для розповсюдження «підписних листів» - в той час коли публічного церковного розпорядження щодо поширення зазначених листів не було. «Враховуючи ці факти, ми висловлюємо протест проти втручання Російської Федерації в церковні справи, проти використання прокремлівськими політиками свого впливу в керівних структурах Митрополії Московського Патріархату в Україні з метою перешкодити визнанню автокефалії. Вважаємо, що своїми діями вони порушують законодавство України, розпалюють міжконфесійну неприязнь, втручаються в справи релігійних організацій, спрямовують одні релігійні організації втручатися в справи інших» - заявляє УПЦ КП.

Водночас, представники Синоду відмітили, що під виглядом релігійної діяльності структури Московського Патріархату в Україні займаються розповсюдженням агресивної кремлівської ідеології так званого «Руського міра», та закликали не зважати на провокації, спрямовані на розпал ворожнечі.

Нагадаємо, раніше в Синоді Константинопольського Патріархату повідомили про рішення перенести дату розгляду питання щодо надання автокефалії Українській Православній Церкві на червень.

Також попередні Президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко підписали спільне звернення, в якому підтримали ініціативу звернення до Вселенського Патріарха відносно надання автокефалії Українській Православній Церкві.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення до Патріарха Варфоломея щодо надання Томоса про автокефалію православній церкві в Україні. Відмовились підтримати звернення тільки бувші регіонали з фракції «Оппоблок» та групи «Відродження».

22 квітня Синод Вселенського Патріархату прийняв звернення Президента України Петра Порошенка та предстоятелів Українських Православних Церков щодо надання автокефалії і «вирішив тісно спілкуватися та координувати свої відношення з сестринськими православними церквами з цього питання» 

dzp

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments