Коли я дізналася про цю програму, я подумала і вирішила, що мої учні повинні не лише брати участь у «Флексі», але й перемагати Коли я дізналася про цю програму, я подумала і вирішила, що мої учні повинні не лише брати участь у «Флексі», але й перемагати

Ірина Коваль: «Намагаюся змінюватися та пристосовуватися до нових умов та вимог часу»

Сучасне життя невпинно змінюється, і з кожним роком у дітей з’являються нові інтереси. Проте щоб здобути повагу в школярів, вчителю не обов’язково поділяти їхні погляди, але знати про них необхідно. Справжній вчитель не перестає здобувати нові знання все життя, бо педагогіка – це наука, яка не стоїть на місці, це постійний рух тільки вперед, у ногу з часом. А відвідування різноманітних конкурсів, програм та курсів – ще одна складова цієї професії.

Сьогодні пропонуємо читачам «ДП» інтерв’ю саме з такою особистістю – учителем англійської мови Калуської ЗОШ №6 Іриною Коваль.

Працює вона педагогом досить довго. І, незважаючи на великі навантаження, потребу самоудосконалюватися і навчатися, робота їй подобається.

– Я належу до тих людей, які можуть впевнено сказати, що не помилилися з вибором професії. Мені хочеться знаходити щось нове та цікаве для учнів, я намагаюся змінюватися та пристосовуватися до нових умов та вимог часу, – розповідає пані Ірина.

Незважаючи на щільний графік, педагог завжди знаходить час для того, щоб взяти участь і у шкільному житті рідної шостої школи. Зокрема, вона разом із своєю колегою Лідією Безрукою створили англомовний клуб «Зірки». В рамках його роботи вони видали англомовні альманахи «В царстві слова», «Поринь у творчість», брошури «Роздуми про Україну» та «Абетку визначних місць України». Завдяки плідній роботі цього клубу в школу мали можливість завітати й іноземці.

– У нашій школі впродовж двох тижнів працював волонтер міжнародної студентської асоціації «FIESEC» Йоган Гах із Індонезії, а також волонтер з Корпусу миру Крістіна Дафнел із США, – розповідає Ірина Коваль.

Завдяки своїм прогресивним поглядам в освіті і бажанню розвиватися не лише на місцевому рівні, пані Ірина брала участь і в міжнародних конкурсах. Зокрема, в 2003 році вона стала фіналістом програми «Українсько-американські премії за успіхи у викладанні англійської мови та країнознавства США». Вона фінансується Американськими Радами з міжнародної освіти. Після трьох турів конкурсу комісія обирає фіналістів-викладачів англійської мови, які проходять стажування в США.

– Я разом з 16 іншими педагогами України мала нагоду пройти унікальне стажування в Америці, – ділиться спогадами вчитель. – Воно включало екскурсійну, навчальну та практичну програми. Зокрема, я відвідала багато визначних місць Вашингтона, Нью-Йорка та інші пам’ятки штату Монтана. Також мала честь виступати з презентацією на міжнародній освітній конференції в Південній Кароліні.

Вийшовши на міжнародний рівень у своїх педагогічних досягненнях, Ірина Коваль хотіла, щоб її учні також реалізували свої мрії закордоном. Зокрема, під час стажування у США вона дізналася про «Програму обміну майбутніми лідерами» («Флекс»).

– Коли я дізналася про цю програму, я подумала і вирішила, що мої учні повинні не лише брати участь у «Флексі», але й перемагати. Подумала, сказала, зробила, – зазначила пані Ірина. З тих пір багато моїх учнів стали фіналістами «Програми обміну майбутніми лідерами». Серед них Мар’ян Мисак, Анна Рева, Вадим Білоус та інші. Всі вони після повернення в Україну отримали цінний досвід та змінили власний світогляд.

Про своє перебування у США фіналісти «Флексу» відгукуються з усмішкою та позитивом. Зокрема Мар’ян Мисак розповідає, що «Програма обміну майбутніми лідерами» допомогла йому вибратися із своєї зони комфорту. І це посприяло його особистісному розвитку.

– Після «Флексу» до моєї колекції синьо-жовтих окулярів додалися червоно-біло-сині. Тобто тепер я здатен бачити набагато більше. Це і є однією із найголовніших змін після Америки, – зазначає учень ЗОШ №6.

Ще один фіналіст «Програми обміну майбутніми лідерами» Вадим Білоус своє перебування у штатах коментує так:

– Я не вірю в удачу, вірю тільки в наполегливу працю, планування та мотивацію. Я люблю нашу державу і усвідомлюю свої обов’язки як її громадянина та посла України у світі. Асоціюю себе з новим поколінням, яке принесе позитивні зміни.

Думки хлопців підтримала і Анна Рева, додавши, що віра, мотивація і натхнення – найважливіші складові успіху.

За словами пані Ірини, щоб перемогти у програмі «Флекс», слід мати хороший рівень володіння англійською мовою, лідерські якості і чітко усвідомлювати свою мету:

– Я завжди повторюю учням слова, які і мені допомагають у житті: «Кожен має талант. Що є рідкісним, так це мужність слідувати за ним до всіх місць куди він може вести».

Розмову вела Ірина КМІТЬ

Login to post comments