Молода калушанка Руслана Стефінів тривалий час працює моделлю в Китаї Молода калушанка Руслана Стефінів тривалий час працює моделлю в Китаї

Руслана Стефінів: «Будь-який недолік може стати вашою родзинкою»

Молода калушанка Руслана Стефінів тривалий час працює моделлю в Китаї. Як працювати та жити за кордоном, чим Китай відрізняється від більшості європейських країн та як недоліки зовнішності стають перевагами. Про ці та про інші цікаві факти Руслана розповіла в інтерв’ю для «ДП».

− Розкажи, будь ласка, скільки часу ти займаєшся модельним бізнесом і як розпочався твій професійний шлях?

− В індустрії моди вже близько двох років. Але мої перші кроки в цій сфері розпочалися значно раніше. В 15 років я пішла в модельну школу «Ювента+», щоб позбутися комплексів, пов’язаних з високим ростом і невмінням ходити на підборах. Провчившись рік у «Ювенті+», мене помітив модельний скаут із Ужгорода. Він час від часу приїздив, щоб оцінити наше вміння дефілювати на подіумі. І,можливо, завдяки своєму везінню, я стала моделлю його агентства «One Models».

− Руслано, чи пам’ятаєш ти свій перший вихід на подіум та емоції, які відчувала в той момент?

− Звісно. Для моделі перше дефіле завжди незабутнє та хвилююче. У мене воно відбулося в Івано-Франківську, де проходив показ весільних суконь. Пригадую, що я тоді ще ледь могла дефілювати на 11-сантиметрових шпильках. Адже це був лише третій місяць мого навчання. Тоді у мене трусилися коліна, а у душі були неймовірні емоції страху й ейфорії. Я була у неймовірно красивій сукні, із довгим шлейфом, який мав близько півтора метра довжини. І заплутатися у ньому було дуже легко. До речі, тоді мені пощастило закривати показ. Це добре, оскільки завжди запам’ятовується перша та остання модель.

− Як проходить процес відбору манекенниць і наскільки складно його пройти?

− Агентство, яке відвідує модель, шукає їй відповідні контракти. Його ще називають материнським. Часто такі агентства самі шукають моделей і обирають їх за типом зовнішності. Важливими критеріями при цьому є ріст, параметри, стан шкіри, колір волосся та очей. «Материнки» підбирають різних дівчат. В них є брюнетки з карими очима, шатенки, русяві і блондинки з голубими очима. Таке різноманіття пояснюється тим, що кожна країна має попит на конкретний тип моделі. Наприклад, в Індії та Індонезії надають перевагу брюнеткам з карими очима. А у країнах хіджаб* популярні світлоокі моделі. Насправді відбір пройти досить легко, якщо знаєш свій типаж.

− Чи страшно було вирушати в іншу країну працювати моделлю? Чи не було побоювання «потрапити в рабство»?

− Так, звісно. Проте після підписання контракту з моїм першим закордонним агентством, викладачка із модельної школи поспілкувалася з моїми батьками і пояснила їм усе. Виявилося, усе законно, агентства відповідають за тебе. А у разі будь-яких проблем, завжди допомагають.

− Зараз ти живеш та працюєш у Китаї. Розкажи, будь ласка, чим особлива ця країна і які тренди в ній популярні?

− Китай відрізняється від більшості країн. Тут власні соцмережі. Про «Інстаграм», «Вайбер», «Фейсбук» місцеві жителі ніколи не чули. Модні тенденції одночасно дивують і вражають, оскільки вони зовсім інші, аніж загальноприйняті європейські. В той час, коли у всьому світі популярне пряме волосся, чітко окреслені скули та матові губи, в Китаї крутять локони, додають багато рум’ян та блискіток. В цій країні популярне все ніжне, миле та рожеве.

− А які особливості роботи з фотографами у Китаї?

− Під час фотосесії тут завжди потрібно посміхатися. В той час, як в Україні та Європі більш актуальний є суворий вираз та строгі риси обличчя.

− Як ти любиш проводити час за кордоном?

− Найбільше у вільний час люблю гуляти по алеях,і милуватися красивими пейзажами. Також обожнюю традиційну вуличну їжу, яка тут неймовірно гостра. Звісно, не можу не відзначити й різноманіття екзотичних фруктів.

− Ти чудово виглядаєш. Як тобі вдається підтримувати свою фізичну форму?

− Дякую, це все результати роботи над собою. Зокрема, правильне збалансоване харчування, ранкові пробіжки. Обов’язково для свого організму раз в тиждень влаштовую розвантажувальний день. Загалом стараюся завжди підтримувати свою фігуру в формі. Адже до моделей є суворі вимоги і параметри мають бути наближеними до 90-60-90.

Чи завжди розміри моделі повинні бути традиційними ?

− На європейські подіуми беруть дуже худих дівчат, з талією 58 см та шириною бедер 88 см. В Азії, навпаки, з талією 62 і бедрами до 92 см тебе із задоволенням візьмуть працювати.

− Що можеш порадити моделям-початківцям?

− Перша порада − завжди вірити в себе. Адже будь-який ваш недолік може стати родзинкою. Широкий ніс, великі вуха, широке чоло − на усе це знайдеться фотограф, який розплющить вам очі на цю красу. А друга − завжди беріть спрей-термозахист для волосся, оскільки через різні зачіски, які роблять перед показом, воно швидко пошкоджується.

− Чим плануєш займатися по закінченні контракту?

− У червні прилітаю до Калуша. А потім одразу на п’ять днів їду до Львова на сесію, адже я навчаюсь заочно. Потім два місяці відпочинку − і потім знову підкорювати Азію.

− Дякую тобі за цікаву розмову.

*Жіночий одяг в ісламі, головне призначення якого – приховати фігуру, обриси тіла жінки.

Софія ЦАПІВ, Ірина КМІТЬ 

Login to post comments