Для вибору сімейного лікаря варто ще раз зайти в міську поліклініку з документами

Із 2 квітня розпочалася національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї», в рамках якої українці обирають сімейного лікаря – терапевта для дорослих і педіатра для дітей. Калуський міський центр первинної медико-санітарної допомоги організував заповнення декларацій про вибір лікаря в рамках впровадження медичної реформи ще до нового року. Як зауважує головний лікар центру Михайло Гаврилишин, мали на меті взяти участь у пілотному проекті, який обіцяли зверху. Та з моменту офіційного старту кампанії сталися зміни.

– Відповідно змінилися певні правила реєстрації пацієнтів. Раніше йшлося лише про паперові копії документів. Тепер обов’язково вимагається електронна версія паспорта й ідентифікаційного коду, – роз’яснює Михайло Гаврилишин. – Причому сканування документів має здійснюватися в медичній установі. Тому хочу наголосити, що в Калуші пункти сканування діють на вул. Дзвонарській, 5, вул. Будівельників, 3, а також три апарати встановлені безпосередньо в приміщенні міської поліклініки. Для зручності – на першому поверсі, неподалік від реєстратури. Це всі зміни, через які ми змушені звертатися до калушан і мешканців інших населених пунктів, які вже обрали лікаря в нашій установі, прийти ще раз і відсканувати свої документи.

За словами Михайла Гаврилишина, з офіційним стартом кампанії також прояснюються правила фінансування взаємостосунків між медичною установою та Національною службою здоров’я:

– На одну людину, яка уклала декларацію, на медичну установу держава перераховуватиме 370 грн., і ця сума буде помножена на віковий коефіцієнт. На тих же, хто не укладе договору з лікарем, установі перерахують тільки 240 грн.

Передбачається, що частина українців укладе договори з лікарями, а частина з тих чи інших причин цього не зробить.

– Тому ті, хто не підпише декларації, будуть мати змогу отримувати медичні послуги з так званого куцого списку, – наголошує головний лікар. – Вони не матимуть права потрапити безкоштовно до вузькоспеціалізованих лікарів, тому наражають себе на значні фінансові витрати. Оскільки майже всі послуги оплачуватимуть через термінал. І так, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України №504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» від 19 березня цього року, до мінімуму, який гарантує держава тим, хто не укладе договір з лікарем, належить загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі; глюкоза крові; загальний холестерин; вимірювання артеріального тиску; електрокардіограма; вимірювання ваги, зросту й окружності талії, а також швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ та вірусні гепатити.

Натомість, ті, хто укладе угоду з лікарем, будуть отримувати майже всі послуги безкоштовно, в тому числі й біохімічні та рентгенологічні дослідження, флюорографію, УЗД, консультацію вузькопрофесійних спеціалістів…

– Медичні працівники нашого комунального підприємства звертаються до всіх калушан і мешканців інших населених пунктів з проханням визначитися з вибором свого дільничного лікаря та медичної установи. Адже це актуально також і в плані майбутньої Калуської об’єднаної територіальної громади, яка, я так думаю, найближчим часом буде створена, – з впевненістю наголошує Михайло Гаврилишин.

Головний лікар просить тих, хто вже обрав лікаря раніше, з розумінням поставитися до березневого рішення Міністерства і ще раз прийти в медичні установи – для сканування документів. Бо тільки спільно ми можемо працювати для розбудови нашої громади, – упевнений він. Тому просить не затягувати, а зробити це до середини червня, бо вже з липня медустанови отримуватимуть кошти на обслуговування.

За словами Михайла Гаврилишина, станом на 19 квітня в паперовому варіанті декларації на обслуговування в терапевтів, педіатрів і сімейних лікарів у Калуському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги подала 51 тисяча громадян. На 8.00 24 квітня в електронний реєстр внесені були тільки 652. Тому поспішайте. Установа працює з 8.00 до 20.00, сканування документів можна зробити з 8.00 до 19.00. Ознайомитися з лікарями центру й обрати свого можна на сайті «kmp@if.ua».

Дарія ОНИСЬКІВ

 

 

Login to post comments