Образи героїв на сцені втілили новоспечені актори Влада Дутка та Василь Курик, які впевнено і переконливо зіграли свою роль... Образи героїв на сцені втілили новоспечені актори Влада Дутка та Василь Курик, які впевнено і переконливо зіграли свою роль...

Вистава незвичного формату

Молодіжний театр «Сілентіум» є наймолодшим із усіх творчих колективів нашого міста. Адже лише 20 березня в акторів трупи розпочалися перші серйозні репетиції, які в подальшому проходили напружено, майже без вихідних.

Сам театр позиціонує себе як експериментальний. В його планах постановки незвичайних за формою вистав з використанням пластики, пантоміми, танцю, акторських етюдів тощо. Засновник, керівник та режисер театру – Дмитро Карачун. У свій час здобув вищу професійну режисерську освіту. Працював актором у Рівненському обласному театрі. Спершу викладав у Києві у цирковому коледжі. А згодом – у Калуському коледжі культури і мистецтв.

І от настав той очікуваний момент, коли театр «Сілентіум» зіграв прем’єру своєї вистави. А саме 6 травня в ПК «Юність» актори представили увазі калушан свою першу мімічну драму під назвою «Експеримент: Адам і Єва». Інсценізацію пану Дмитру подарував заслужений артист України Олексій Заворотній з Рівненського драмтеатру, де вони разом працювали ще у 1998 році. Прочитавши її, режисер вирішив написати версію для театру свого театру.

Образи героїв на сцені втілили новоспечені актори Влада Дутка та Василь Курик, які впевнено і переконливо зіграли свою роль. Також хотілося б згадати й інших людей, які також вклали частку себе у цю виставу. Це звукооператор – Руслан Джичко, художник з освітлення – Олександр Аврожко, помічник режисера – Уляна Кохан. Та найбільша заслуга, звісно, ідейного натхненника – Дмитра Карачуна. До речі, на сцені слова автора читав також він.

За його словами, ця вистава розповідає насамперед про стосунки чоловіка і жінки, про те, що не все так у них ідеально, як показують у мильних операх. І щоб досягнути справжнього кохання, треба перейти багато перешкод та непорозумінь. Режисер також додає, що більшість людей плутає цю мімічну драму із біблійною історією Адама та Єви. Однак пан Дмитро наголошує, що до неї назва вистави не має ніякого відношення. Адже це насамперед сатира Марка Твена.

Як на мене, то з впевненістю можна сказати, що вистава вдалася. Звісно, вона незвичного формату, оскільки це мімічна драма, яка побудована на акторських етюдах. Проте вона зрозуміла, цікава і в ній є новизна. Особливим прийомом є присутній на сцені автор, який читає сценарій. В даному випадку без нього і справді не обійтися, адже він допомагає глядачам краще зрозуміти те, що відбувається на сцені. Хочеться також додати, що фрази автора не були затягнутими, а простими і лаконічними. І завдяки цьому в центрі уваги були все ж таки Адам та Єва.

Тому ми з нетерпінням очікуємо нових, креативних прем’єр від театру «Сілентіум». Маємо надію, що вони будуть не менш цікавими та неординарними. До речі, у планах театру постановка класики, а саме «Лісової пісні» та «Ромео і Джульєтти».

 

Ірина КМІТЬ

Login to post comments