Є вже й підрядна фірма, яка займатиметься переобладнанням будівлі... Є вже й підрядна фірма, яка займатиметься переобладнанням будівлі...

На місці старої біржі – реабілітаційний центр Featured

Калушан закликають долучитися до втілення цього соціального проекту

З початку цього тижня в будинку на вулиці Долинській, відомому як стара біржа, кипить робота. Тут активно прибирають. Бо з часом на місці цієї занедбаної будівлі має діяти реабілітаційний центр для людей з особливими потребами.

Як повідомив о. Микола Крушец, цей проект парафіяльний осередок БФ «Карітас», що діє при храмі св. апостола Андрія Первозванного й тісно співпрацює з Івано-Франківським і єпархії Фульда (Німеччина), втілює з благословення владики Володимира Війтишина та за сприяння міського голови Калуша Ігоря Матвійчука. Задля такої благородної мети занедбану будівлю на вулиці Долинській передають «Карітасу» в оренду.

– Колишній дитячий садок, бо саме таким було перше призначення цієї будівлі, планується переобладнати на житлові кімнати. Тут люди з інвалідністю матимуть можливість проживати не тільки тимчасово, а й, при потребі, весь час, – ділиться планами о. Микола Крушец. – Хочемо також обладнати хоспіс, щоб надавати паліативну допомогу. В центрі будуть капличка, актова зала, їдальня. Обладнаємо майстерні, щоб проживаючі тут мали чим зайнятися. Одна така вже в нас діє: другий рік займаємося свічкарством. У виробництві свічок-офірок задіяно четверо людей з інвалідністю. Виручені кошти йдуть на потреби «Карітасу».

До речі, осередок цього благодійного фонду діє на парафії третій рік. Створивши його, о. Микола Крушец разом із дружиною пані Мар’яною почали працювати з молоддю з інвалідністю. Зараз фонд працює з 32 такими мешканцями Калуша. Заняття з фізично неповносправною молоддю проводяться двічі на тиждень. Їх відвідують і ті, хто об’єднаний суто цим благодійним фондом, і представники громадської організації «Діти Сонця». Саме батьки, діти яких входять у цю громадську організацію (їх тепер понад 90), давно виношували ідею створення в нашому місті такого центру. Як зауважує голова «Дітей Сонця» Галина Кукура, батьки не вічні. А діяльність цього центру дозволить їм бути спокійними, бо, залишившись без опікунів, їхні діти будуть тут під постійним наглядом.

Наразі, крім прибирання в занедбаній будівлі та прибудинкової території, до чого о. Микола залучив студентів місцевого політехнічного коледжу, розробити проект майбутнього реабілітаційного центру зголосився уродженець мікрорайону, нині – івано-франківець Володимир Ідак. Є вже й підрядна фірма, яка займатиметься переобладнанням будівлі. Планують також найближчим часом скласти кошторис і відправити його у різні фонди.

І батьки дітей із особливими потребами, і священик сподіваються на те, що до цієї благородної й милосердної справи активно долучаться калушани. Хто може допомогти фінансово, хто – транспортом, хто – робочими руками – допомагайте. А всі, просить о. Микола, – молімося, щоб ідея була втілена. Нехай на місці занедбаної будівлі дійсно завирує життя, адже діти й молодь з інвалідністю мають дуже багато зацікавлень, талантів, хочуть уваги та спілкування. А батьки мають бути впевненими у їхньому майбутньому.

Дарія ОНИСЬКІВ

Login to post comments