Великий флешмоб, де учні у національних костюмах представили 43 європейські країни... Великий флешмоб, де учні у національних костюмах представили 43 європейські країни...

Подяка МЗС за незвичний останній дзвоник Featured

31 травня у калуських школах відбулося свято Останнього дзвоника. Цьогоріч НВК «ЗОШ I-III ступенів №10-ліцей» був одним із найкреативніших у приготуванні до цього заходу. Адже, окрім традиційної урочистої лінійки, цей навчальний заклад організував повноцінний європейський фестиваль, який складався із трьох частин. Перша – великий флешмоб, де учні у національних костюмах представили 43 європейські країни. Друга – виступ школярів із творчими напрацюваннями. Третя – підсумок, у якій власне відбулося свято останнього дзвоника, нагородження учнів та випускників школи.

На початку свята з вітальним словом виступила директор Калуського НВК «ЗОШ I-III ступенів №10-ліцей» Тетяна Федорів, привітавши усіх із завершенням навчального року. Також до усіх присутніх звернувся почесний консул Угорщини в Івано-Франківську та Івано-Франківській області Василь Вишиванюк. Він подякував за запрошення, а також додав, що досвід європейських країн є важливим для нас і наших дітей. Серед запрошених була й директор БФ «Чисті серцем» Ірина Рабарська. Вона зачитала лист-подяку від міністра закордонних справ України Павла Клімкіна. В ньому він бажає учасникам фестивалю побільше відкриттів та яскравих вражень, а також дякує за участь калуських ліцеїстів у проекті «Книга добра». До речі, за словами ідейного натхненника фестивалю, а за сумісництвом педагога-організатора Калуського НВК «ЗОШ I-III ступенів №10-ліцей» Мар’яни Атаманчук, для їхнього закладу вітання міністра було приємною несподіванкою.

– Ми не очікували вітання від Павла Анатолійовича, хоча зізнаюся, що особисто були знайомі. Адже в рамках проекту «Книга добра», який я реалізовувала у нашому закладі, наші ліцеїсти їздили зі мною на зустріч із Петром Порошенком і Павлом Клімкіним.

На цьому сюрпризи для учасників освітнього процесу не закінчилися. Під час святкового заходу було представлено «Книгу добра», яку привезли Ірина Рабарська і Василь Вишиванюк. Вона є міжнародним соціальним проектом, який об’єднав тисячі дітей і дорослих з метою пошуку унікальних історій про добро в усіх його проявах. До цієї книги увійде історія й одного із учнів школи-ліцею. А ще вона має бути презентована у 25 країнах світу.

Далі відбулася одна з найяскравіших частин дійства – демонстрація європейських національних костюмів. У ній ліцеїсти виходили в етнічних вбраннях, а ведучі свята зачитували характеристику тієї країни, яку кожен презентував. Наприкінці ми бачимо, як Україна приєднується до усіх європейських країн, а ті радо вітають її в своєму дружньому колі. Окрім цього, неподалік території школи-ліцею були розташовані святкові намети, в яких презентували атрибутику європейських країн. Масштаб заходу по- справжньому вражав, адже було помітно, скільки зусиль докладено до його приготувань. Це підтверджує і організатор свята Мар’яна Атаманчук:

– Організація дійства розпочалась ще у вересні минулого року. Ми вирішили, що методом жеребкування розподілимо між дітьми 43 європейські країни і учні вивчатимуть їх впродовж року. У нас були різні тематичні тижні, під час яких школярі детально вивчали іноземну державу. Загалом у фестивалі задіяні всі учні школи-ліцею разом із батьками, класними керівниками. Всім свято дуже сподобалося і кожен учасник намагався зробити його яскравим і незабутнім.

Не можливо не оцінити й іншу творчу програму, яку підготували діти. В ній вони декламували вірші іноземними мовами, співали пісень і демонстрували народні танці обраних країн. За талантами дітей спостерігало журі, яке оцінило їхні старання заохочувальними призами.

Закінчився фестиваль традиційним останнім дзвоником, яке поставило крапку в насиченому загальношкільному святі.

Ірина КМІТЬ

Login to post comments