Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
...якщо потрібно, то кількість пільгових рейсів збільшать ...якщо потрібно, то кількість пільгових рейсів збільшать

Пенсіонери їздили, їздять і їздитимуть безкоштовно… Featured

У суботу, 11 лютого, калуські перевізники зняли тимчасовий мораторій на підняття вартості автобусних квитків, тож ми почали платити за проїзд по місту 4 гривні. Перед цим, у п’ятницю, комісія, що мала перевірити обґрунтованість тарифу, завершила свою роботу. А вже у вівторок, 14 лютого, група людей, прикриваючись «інтересами пенсіонерів», перекрила рух автотранспорту на Богдана Хмельницького…

Певні політичні кола продовжують створювати ілюзію «соціальної напруги» навколо тарифів і пільг у Калуші. З нашої точки зору, ситуація виходить за рамки розумного, керованого, законного й заслуговує потрапити у поле зору Служби безпеки України.

Зі своєї сторони «Дзвони Підгір’я» зібрали усю необхідну інформацію, яка доводить нашим читачам, що проблеми пільгових перевезень просто не існує. Тож сподіваємося, що ця публікація розставить усі крапки над «і».

Що каже закон України про пільговий проїзд?

Відповідно до Закону України №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року з 1 червня 2015 року було скасовано право окремих категорій громадян на безоплатний проїзд у міському та приміському пасажирському транспорті.

Відповідно до чинного законодавства з 1 червня 2015 року право на пільговий проїзд мають наступні категорії громадян:

- учасники бойових дій та інваліди війни;

- інваліди І групи та особа, яка їх супроводжує;

- інваліди ІІ групи;

- ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової поліції, ветерани Державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби, ветерани служби цивільного захисту; ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;

- реабілітовані особи;

- учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та постраждалі, віднесені до І та ІІ категорій;

- діти-інваліди та особа, яка їх супроводжує;

- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з багатодітних сімей та учні з малозабезпечених сімей.

Вищевказані категорії мають право пільгового проїзду на всіх автобусних маршрутах міста, на будь-якому рейсі, в будь-який час.

Разом з тим, Постановами Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 р. №354 «Про безоплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» та від 16.08.1994 р. №555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. №354» передбачено право пенсіонерів за віком й інвалідів на безоплатний проїзд на міському пасажирському транспорті (окрім метрополітену і таксі), що суперечить вищенаведеному закону України.

Враховуючи роз’яснення Міністерства юстиції України від 30.01.2009 р. №Н-35267-18, закон України має вищу юридичну силу. Тому у випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати останній.

Влада міста взяла добровільне зобов’язання перед пенсіонерами

Після того, як держава відібрала у пенсіонерів за віком право безкоштовного проїзду, калуські перевізники взяли на себе зобов’язання здійснювати пільгові рейси за рахунок власної фінансово-господарської діяльності. Звичайно, ініціатором такого рішення була влада міста, яка прагнула таким чином захистити права соціально незахищених калушан. Навіть більше. Практика пільгових рейсів була закріплена додатком до договору між перевізниками та виконавчим комітетом.

З червня 2015 року перевезення всіх пільгових категорій населення здійснюється за встановленим графіком. Підстава – рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 09.06.2015 року №125 «Про порядок перевезення пільгових категорій населення в м. Калуші пасажирським автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Калуші».

Окрім того, щорічно з квітня по листопад калушани мають можливість їздити до садово-городніх масивів. Безкоштовне перевезення пільговиків на цих маршрутах компенсується виключно з міського бюджету.

Як стверджує заступник міського голови Руслана Вайда, відшкодування з міського бюджету пільгових перевезень завжди було мізерним і не покривало витрат перевізників. Так, у 2016 році за один пільговий рейс місто доплачувало 32 грн., а у 2017 році запланувало – 55 грн. Чому ж перевізники погоджувалися на такі умови? Адже не всі з них змогли витримати випробування пільговими перевезеннями. Минулого року один з підприємців відмовився обслуговувати напрямок «Височанка» і розірвав договір з виконавчим комітетом. Але більшість перевізників готові йти на певні уступки. Це наші, калуські підприємці. Вони тут орендують землю, тримають автопарки, платять податки і створюють робочі місця. За що ж ми їх так не любимо?

Якщо потрібно, то кількість пільгових рейсів збільшать

Саме так заявила «ДП» Руслана Вайда. Заступник міського голови переконана, що управління економічного розвитку міста пильно слідкує за пасажирськими перевезеннями і завжди прислуховується до побажань пасажирів.

У робочі дні у Калуші в напрямках вокзалу і Хотіня курсують 15 пільгових рейсів. До Височанки – 7 рейсів. До Підгірок наразі теж 7 рейсів, хоча планується додати ще один – ранковий.

Але, схоже, що учасникам «бунту пільговиків», який розпочався в Калуші 30 січня під час чергової сесії Калуської міської ради, до цього байдуже. Виконуючи політичне замовлення (насамперед міського осередку «УКРОПу»), вони відверто завдають шкоди місту, перевізникам й пенсіонерам.

Так, 14 лютого ці начебто захисники «прав пільговиків» блокували рух транспорту на Богдана Хмельницького в районі «П’ятачка». Коли на місце події приїхали представники влади і поліції, «пікетувальники» озвучили вимоги щодо необмеженого проїзду пенсіонерів на усіх міських рейсах, назвали свою акцію попереджувальною і розійшлися.

А минулого тижня, у п’ятницю, завершила свою роботу комісія, яка за розпорядженням міського голови повинна була перевірити обґрунтованість тарифу у розмірі 4 гривні. Частина цієї комісії, яка начебто представляла «громадськість» (насправді, ряд політичних сил зацікавлених у дестабілізації ситуації у місті), назвала «обґрунтованим» вартість проїзду 2,4-2,6 грн. За словами члена комісії від міської ради, депутата Віктора Павліва, все «обґрунтування» зводилося виключно до аналогії з Конотопом. Бо, бачите, в Конотопі, який має власні муніципальні трамваї, такий тариф пройшов…

На нашу думку, шукати причини цих «тарифних митарств» потрібно не лише у Калуші. То у столиці, в кулуарах Верховної Ради киплять мізки деяким депутатам. Замість того, щоб служити народу України, думають лише про те, як би достроково переобратися і влаштувати новий дерибан. Ось і маємо вічну передвиборчу кампанію. І якщо вірити бігбордам, то триває в Калуші вона уже півроку. Залишається лише сподіватися, що свідома громада Калуша, та сама під яку косять партійні «шістьорки» й «поденники», не дозволить руйнувати наше місто. А щодо пільгових перевезень, то калуські пенсіонери їздили, їздять і їздитимуть у місті безкоштовно, навіть якщо це не подобається безпринципним партійним «заробітчанам», з комуністичним та регіональським минулим.

Маріанна ПОВАЖНЯК, Михайло КУЧЕРАК

Маріанна ПОВАЖНЯК

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Login to post comments